06.09.2016

1000 MOTOCYKLI NA STARCIE, POKAZ AKROBACJI LOTNICZYCH I FREESTYLE MOTOCROSS

06.09.2016
 

Niespełna dwa tygodnie dzielą nas od 3. edycji zawodów Red Bull 111 Megawatt. Pełen adrenaliny weekend (17 – 18 września) czeka nie tylko uczestników, ale i kibiców. Kiedy na trasie rywalizować będzie kilkaset zawodników, nad nimi podniebne, zapierające dech ewolucje wykona pilot Łukasz Czepiela. Popis swoich umiejętnościda również międzynarodowa ekipa FMX 4Ever. To tylko część atrakcji, których w tym roku doświadczyć będzie można na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów.
 

„Miejmy nadzieję, że w myśl powiedzenia do trzech razy sztuka, trzecia edycja przebije poprzednie dwie i będziemy mieli jeszcze ciekawsze zawody” – zapowiada Bartek Obłucki, dyrektor sportowy Red Bull 111 Megawatt – „Przygotowania idą pełną parą, można powiedzieć, że na kopalni wszystko już wrze. Chcemy, by uczestnicy mogli sprawdzić się w takim terenie, na takich przeszkodach na jakich nie mają możliwości jeździć na co dzień”.
 

To właśnie urozmaicona trasa, w części wykorzystująca naturalne przeszkody, ale i specjalnie zbudowany tor, to argumentyktóre sprawiły, że lista startowa zapełniła się błyskawicznie. Co więcej – impreza mimo swojej krótkiej historii już zyskała miano kultowej, zajmując obowiązkową pozycję w kalendarzu polskich i zagranicznych riderów. W Kleszczowie spodziewać się można zawodników z 18 krajów (m.in. Polski, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii USA, a nawet RPA). Swoją obecność potwierdzili takżenajlepsi zawodnicy w branży: Tadek Błażusiak, Jonny Walker, Graham Jarvis, Manuel Lettenbichler czy Alfredo Gomez. To jedyna w Polsce okazja, aby wystartować z nimi w jednym wyścigu czy zobaczyć jak panują nad motocyklami.
 

To, co można zrobić ze swoją maszyną pokaże także międzynarodowa grupa freestyle motocross. Triki na motocyklach crossowych, wykonywane 12 metrów nad ziemią i loty na odległość ponad 21 metrów, publiczność będzie mogła podziwiać trzykrotnie podczas finałowego dnia zawodów (niedziela). Show wykona legendarny zespół FMX 4 Ever, w składzie: Nick Franklin (NZL), Martin Koren (CZE), JulienVanstippen (BEL), Radek Bilek (CZE), Zdenek Fusek (CZE).
 

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w południe, nad terenem imprezy, partner wydarzenia – Red Bull MOBILE – przygotowuje pokaz akrobacji lotniczej. W samolocie Extra 300 zaprezentuje się Łukasz Czepiela, jedyny Polak występujący w prestiżowych zawodach – Mistrzostwach Świata Red Bull Air Race. W miniony weekend, podczas przystanku serii w Niemczech, Czepiela uplasował się na drugim stopniu podium.
 

W tym roku z jeszcze większym rozmachem przygotowane zostanie miasteczko kibica. Partnerzy imprezy: Gmina Kleszczów, GoPro, KTM, FOX, Peugeot zaplanowali specjalne atrakcje dla publiczności. O te technologiczne zadba w swojej strefie Saturn, gdzie chętni będą mogli m.in. przetestować sprzęt firmy Samsung. Szczególnych emocji dostarczą okulary Samsung Gear VR – pokazany w technologii 360 przejazd z perspektywy ridera pozwoli przenieść się w centrum akcji i poczuć, jak uczestnik zawodów. Oczywiście nie zabraknie stworzonych specjalnie na okoliczność imprezy pamiątek – na miejscu będzie można kupić koszulki i czapki z oficjalnym logo Red Bull 111 Megawatt. Do dyspozycji kibiców będzie też strefa gastronomiczna.
 

Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.
 

Polskie zawody zostaną uwiecznione w międzynarodowym, 26-minutowym dokumencie. Film będzie można bezpłatnie oglądać na stronie www.redbull.tv 23 września 2016.
 

Informacje organizacyjne i relacje z poprzednich edycji znajdują się na stronie: www.redbull.pl/111megawatt
 

HARMONOGRAM:

SOBOTA, 17 WRZEŚNIA 2016

 • 11.00 – otwarcie terenu imprezy
 • 12.00 – start kwalifikacji
 • 13.00 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)

NIEDZIELA, 18 WRZEŚNIA 2016

 • 11.00 – otwarcie terenu imprezy
 • 12.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
 • 12.40 – pokaz akrobacji lotniczych Red Bull MOBILE – Łukasz Czepiela (Extra 300)
 • 13.11 – START WYŚCIGU FINAŁOWEGO
 • 15.30 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
 • 17.11 – zakończenie wyścigu
 • 17.15 – pokaz Freestyle Motocross – FMX 4 Ever
   

Wejście na teren dla kibiców: Kleszczów, okolice ulicy Bocznej.

info.prasowa

fot.: Naim Chidiac, Marcin Kin, Alfredo Escobar, Andreas Schaad, Predrag Vuckovic, Tomek Gola

 

info. prasowa

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności