04.09.2015

ATACAMA RALLY: TRZECI SKALP SONIKA W CHILE

04.09.2015
 

Po zwycięstwie w prologu oraz na drugim etapie, Rafał Sonik okazał się najszybszy również na czwartym odcinku specjalnym Atacama Rally. Liderem pozostał Ignacio Casale, ale Polak jest już tylko o krok od znacznie ważniejszego celu, niż zwycięstwo w tych zawodach – czwartego Pucharu Świata FIM.
 

W piątek zawodnicy mogli zapomnieć o problemach, które trapiły ich dzień wcześniej. – Wiedziałem już, że quad momentami może palić nawet 20 litrów na „setkę”, dlatego na tankowaniu lałem benzynę pod korek. Nie było też takich problemów z nawigacją. Była momentami bardzo skomplikowana, ale z drugiej strony przyjemna i udało mi się nie popełnić istotnych błędów -  komentował lider Pucharu Świata.
 

Pewna, spokojna jazda pozwoliła „SuperSonikowi” wygrać i odrobić nieco ponad dwie minuty do prowadzącego Ignacio Casale. Chilijczyk tego dnia kilka razy istotnie się pomylił, a krakowianin skrzętnie to wykorzystywał. – Po tych trzech dniach zaczyna się liczyć koncentracja. Nie da się już jechać na pamięć, tak jak robił to świetnie znający teren Ignacio – mówił Sonik.
 

Jednym z kluczy do sukcesu była… przyjemność z jazdy. Zawodnik Orlen Team świetnie czuł się na szutrowych i skalistych drogach w drugiej części trasy. – Na niektórych fragmentach pędziliśmy 130 km/godz. To była nie tylko czysta przyjemność, ale również satysfakcja, bo w tym terenie liczyły się umiejętności, a nie tylko znajomość terenu – zakończył quadowiec.
 

W sobotę zawodnicy pokonają nieco ponad 100-kilometrowy odcinek specjalny i dojadą do La Sereny, gdzie zaplanowano ceremonię zakończenia Atacama Rally.
 

Starty Rafała Sonika wspiera PKN ORLEN.
 

Wyniki IV etapu:

1. Rafał Sonik (POL) 3:43.15
2. Ignacio Casale (CHL) + 2.35
3. Mauro Almeida (URY) + 9:16.45
 

Klasyfikacja rajdu:

1. Ignacio Casale (CHL) 11.06.59
2. Rafał Sonik (POL) + 14.07
3. Mauro Almeida (URY) + 26:46.06

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności