08.07.2016

AWANS R-SIX TEAM W KLASYFIKACJI PUCHARU ŚWIATA FIA

08.07.2016
 

Światowa federacja samochodowa FIA podliczyła już punkty, które po Italian Baja zapisali na swoim koncie poszczególni rajdowcy. W najnowszym zestawieniu Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski zajmują doskonałe, drugie miejsce w klasyfikacji zespołów T2.
 

Po wykonaniu „włoskiej roboty” podczas Italian Baja, Robin Szustkowski mówił: - Cieszymy się z punktów, miejsca na podium i niemałych pucharów, które wieziemy do Polski. Wszystko wskazuje też na to, że awansujemy w klasyfikacji T2 Pucharu Świata FIA.
 

Młody kierowca nie pomylił się. W opublikowanym przed kilkoma dniami, uaktualnionym rankingu, R-Six Team przesunął się na drugą pozycję w klasyfikacji zespołów (T2). Co więcej w klasyfikacji kierowców samochodów seryjnych Jarek Kazberuk zajmuje trzecie miejsce. – To oczywiście nasz wspólny sukces. FIA wymaga żeby w dokumentach wpisany był jeden kierowca i nie bierze pod uwagę możliwości zamieniania się miejscami w samochodzie. My prowadzimy na zmianę, więc póki co razem stoimy w tej klasyfikacji na trzecim stopniu podium i powalczymy o to, żeby wskoczyć jeszcze „oczko” wyżej – zapowiedział Kazberuk.
 

Najbliższą okazję do zdobycia cennych punktów, R-Six Team będzie mieć w sierpniu podczas Hungarian Baja na Węgrzech. Kolejna runda będzie jeszcze ważniejsza, bo Kazberuk i Szustkowski powalczą przed własną publiką w ramach Baja Poland.
 

Klasyfikacja zespołów Pucharu Świata FIA:
1. Adel HussainAbdulla 74 pkt
2. R-Six Team 60 pkt
3. Race World 50 pkt
 

Klasyfikacja kierowców Pucharu Świata FIA:
1. Yasir Seaidan (SAU) 86 pkt
2. Adel HussainAbdulla (QAT) 86 pkt
3. Jarek Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) 60 pkt

informacja prasowa i fot.: R-Six Team

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności