21.10.2016

BAJA INTER CARS: PROLOG W DESZCZU

21.10.2016
 

Padający deszcz utrudnił rywalizację na prologu Baja Inter Cars. Na śliskiej, wąskiej trasie błędy nie wchodzą w rachubę, bo oznaczają poważne straty lub koniec udziału w rajdzie.
 

„Szybki i śliski” - to najczęstsze określenia, jakie można było usłyszeć od zawodników po przejeździe trasy prologu. Próba zlokalizowana została w Małomicach i liczyła niespełna 6 km. Mimo tak krótkiego dystansu nie wszyscy zawodnicy mogą zaliczyć przejazd do udanych.
 

W najsilniejszej grupie T1 mistrzostw Polski na prowadzenie wyszedł miejscowy zawodnik Piotr Białkowski jadący z Rafałem Martonem. Zyskał on zaledwie 2 s przewagi nad Włodzimierzem Grajkiem i Piotrem Brakowieckim oraz kolejną sekundę nad duetem Marcin Łukaszewski/Magda Duhanik. Magda zdradziła, że nie obyło się bez przygód: „Prolog bardzo śliski, trochę za szybko go napadliśmy, byliśmy poza trasą raz czy dwa. Prawdziwy rajd zaczyna się jutro.”
 

Na ile ważny w takiej sytuacji jest prawidłowy dobór opon mogliśmy dowiedzieć się z wypowiedzi Emila Grabowskiego (I miejsce w grupie T2): „Wygraliśmy, bo mieliśmy bardzo dobre opony. Dołożę wszelkich starań, żeby utrzymać ten wynik.”. Z kolei Marcin Sobiech nie trafił z ustawieniami: „Założyłem opony szutrowe na błoto, walczyliśmy z każdym zakrętem, z każdym  dohamowaniem.” Mimo to załodze udało się wykręcić drugi czas.
 

Pierwsze rozstrzygnięcia nastąpiły już w kategorii Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych – opóźnione hamowanie Tomasza Gołki zakończyło się uderzeniem w rów i poważnym uszkodzeniem zawieszenia. Pierwsze miejsce wywalczył – tradycyjnie już – Jacek Soboń jadący z Kacprem Jeneralskim. Zawodnik krótko skwitował prolog: „Było ślisko, plan na jutro to cisnąć!” Ze stratą 23 s, na drugim miejscu, prolog ukończyła załoga Tomasz Jabłoński/Rafał Jędrys. Kierowca również wskazał na śliską trasę, ale też dodał, że kilka razy zgasł mu silnik.
 

Wśród motocyklistów najlepiej poradził sobie Krzysztof Jarmuż. W kategorii Q2 Adrian Janik 14 s wygrał z Maciejem Albinowskim. Agata Stefaniak, jedyna kobieta na quadzie uplasowała się w tek klasie na 4. pozycji. Wśród quadów napędzanych na obie osie tryumfował Arkadiusz Lindner, zaś w gronie UTV - Christophe Courtin.
 

Przypominamy, że na stronie www.ic-tv.eu oraz na www.facebook.com/InterCarsSA prowadzona jest relacja live z rajdu.
 

Więcej informacji na stronie rajdu: www.bajaintercars.pl, wyniki na: www.baja16.pl

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności