20.10.2016

BAJA INTERCARS: NOWE TERENY, RELACJA LIVE

20.10.2016
 

Już w piątkowe popołudnie, 21 października, 87 ekip wystartuje do finałowej rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w rajdach cross country. Na zawodników rywalizujących w cyklu RMPST czeka ponad 300 km odcinków specjalnych, natomiast pucharowicze mają krótszą, liczącą nieco ponad 200 km trasę. Organizatorzy zadbali o nowe odcinki. Ciekawostką będzie też relacja live z rajdu!
 

Znamy już wszystkie szczegóły rajdu, który odbędzie się w dniach 21-23 października w okolicy Szprotawy, Żagania i Małomic. Zawodnicy rozpoczną rywalizację w piątek od odcinka super specjalnego. O godzinie 15:25 ustawią się na linii startu pierwsi motocykliści. Nieco później, od 17:45 warto obserwować rynek w Szprotawie, gdzie rozpocznie się uroczysty start.
 

Sobota, to ciężki dzień na poligonie w Żaganiu. Przygotowano tu co prawda jeden, 85-kilometrowy odcinek, ale zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski pokonać go będą musieli aż 3-krotnie (pozostali 2x). Start pierwszego zaplanowano na godz. 7:45. Wiadomo, że trasa na poligonie w Żaganiu jest bardzo zdradliwa i trudna, a padające ostatnio deszcze na pewno podniosą poprzeczkę rywalizacji.
 

Mniej kilometrów czeka na rajdowców w niedzielę – rywalizacja rozpocznie się o godz. 8:00 próbą Świętoszów (24 km), na której jednak nie pojawią się motocykliści i kierowcy quadów. W niedzielę przewidziany jest również dwukrotny przejazd odcinka Szprotawa Lotnisko (2x20,57 km, zawodnicy z RPPST pojadą tam tylko raz). Łącznie oznacza to blisko 330 km rywalizacji dla ekip z cyklu RMPST i około 220 km dla pozostałych. Uroczyste zakończenie rajdu przewidziano na niedzielne popołudnie (od 13.15) w Szprotawie.
 

Znany też głównych aktorów tego widowiska. Najniższy numer – 101 – przyklei na auto załoga Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik. Tuż za BMW pojawi się na starcie Hummer Piotra Białkowskiego. Do rywalizacji w kategoriach RMPST, FIA CEZ i Mistrzostw Czech zgłosiło się łącznie 21 ekip w terenówkach oraz jedna ciężarówka – za jej kierownicą zasiądzie Czech Vaclav Svoboda. Wśród startujących zabraknie, niestety, Miroslava Zapletala, który już wcześniej zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. O tym kto będzie pierwszy w grupie T1 w klasyfikacji FIA CEZ zadecyduje pozycja, jaką zajmą na mecie Marcin i Magda.
 

Aż 31 zespołów zgłosiło się do rywalizacji w cyklu RPPST. Listę otwiera najlepsza tegoroczna załoga:  Jacek Soboń i Kacper Jeneralski (numer 201), tuż za nimi ustawiono najgroźniejszych konkurentów: ekipę Tomasz Gołka/Filip Gołka (Wrangler z numerem 202). To czołówka grupy S1. Obok mocnych aut, na trasę wyruszą również zawodnicy korzystający z terenówek bardziej zbliżonych do seryjnych (grupa S2). Najlepsze załogi tej kategorii, które będzie można podziwiać na Baja Inter Cars to Dariusz i Bartłomiej Krzywkowscy oraz Michał Goleniewski i Mateusz Król. Co ciekawe, obydwie ekipy korzystają z Mitsubishi Pajero, ale różnych generacji.
 

Najliczniejsza jest grupa motocyklistów i kierowców quadów – to aż 35 zawodników. Z numerem 1 wystartuje Krzysztof Jarmuż (motocykl KTM). Aż 12 kierowców pojedzie quadami napędzanymi na dwie osie (dobry pojazd na trudne warunki pogodowe i drogowe pod Żaganiem!), tyle samo ekip startuje w pojazdach UTV.
 

Nierozstrzygnięte są jeszcze losy tytułów w sezonie 2016 w większości grup, dlatego nie mamy wątpliwości, że zawodnicy zapewnią nam na odcinkach w okolicy Żagania, Szprotawy i Małomic emocjonujące widowisko!
 

Kibiców, którzy nie mogą osobiście przybyć do Żagania, z pewnością zainteresuje inicjatywa, z jaką wyszedł główny sponsor imprezy – firma Inter Cars. Przeprowadzi ona internetową transmisję na żywo z rajdu. Relacja online będzie dostępna m.in. na stronie www.ic-tv.eu oraz na firmowej stronie Facebook www.facebook.com/InterCarsSA. Transmisja zacznie się w piątek o godzinie 15:25 i będzie trwała aż do zakończenia rajdu w niedzielę.
 

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie Inter Cars i jedno z nielicznych związanych z rajdami terenowymi. Dlatego wszystkich miłośników off-road i generalnie motorsportu, którzy nie będą mogli być w tym czasie w Żaganiu, zapraszamy do oglądania.
 

Więcej informacji na stronie internetowej rajdu: www.bajaintercars.pl 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności