16.02.2014

BAJA RUSSIA: KIEROWCY POLAND NATIONAL TEAM TUŻ ZA PODIUM

16.02.2014
 

Ostatni odcinek specjalny pierwszej rundy tegorocznego Pucharu Świata FIA w rajdach cross-country okazał się szczęśliwy dla polskich kierowców. Martin Kaczmarski uzyskał 4. czas i na tym samym miejscu zakończył zmagania w Baja Russia. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zostali sklasyfikowani na 5. pozycji.
 

W niedzielę zawodników obudziła śnieżyca. Co prawda intensywność opadów zelżała, ale świeży śnieg na trasie stanowił dodatkowe wyzwanie. Kierowcy Poland National Team świetnie poradzili sobie w tych warunkach. Martin Kaczmarski dotarł na metę jako 4. kierowca, a duet byłych motocyklistów po raz kolejny uplasował się na 6. pozycji.
 

Oba polskie samochody awansowały dzięki temu w klasyfikacji generalnej. Pomógł im też nieco TapioSuominen. Doświadczony Fin próbował odrobić nieco ponad minutową stratę do prowadzącego Saudyjczyka. Popełnił błąd i wypadł z trasy. Zdołał wrócić do ścigania, ale na metę odcinka dotarł dopiero z 18. czasem i w „generalce” spadł na 11. miejsce. Dla Martina Kaczmarskiego oznaczało to awans na 4. lokatę w klasyfikacji rajdu, a dla Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora pozycję numer 5.
 

- Jestem pierwszy za podium i jestem bardzo szczęśliwy. Jeśli ktoś powiedziałby mi wcześniej, że będę czwarty w pierwszej rundzie Pucharu Świata, rywalizując z takimi zawodnikami, jacy tu przyjechali, to brałbym taki wynik w ciemno – mówił na mecie szczęśliwy Kaczmarski.
 

W rajdzie triumfował reprezentujący Arabię Saudyjską YazeedAlrajhi. Drugie miejsce zajął najszybszy na ostatnim oesieWładymir Wasiliew z dakarowym pilotem Krzysztofa Hołowczyca, Konstantinem Żilcowem. Podiumuzupełnił Brazylijczyk ReinaldoVarela.
 

Kolejna runda Pucharu Świata, to Baja Italia zaplanowana w dniach 13-16 marca.
 

Wyniki po SS4:
1. Władymir Wasiliew (RUS) 1:07.43
2. Boris Gadasin (RUS) + 0.08
3. Yazeed Alrajhi (KSA) + 2.14
4. Martin Kaczmarski (POL) + 3.11
5. Reinaldo Valera (BRA) + 3.19
6. Marek Dąbrowski (POL) + 3.26
 

Klasyfikacja generalna:
1. Yazeed Alrajhi (KSA) 3:36.09
2. Władymir Wasiliew (RUS) + 1.48
3.Reinaldo Valera (BRA) + 6.16
4. Martin Kaczmarski (POL) + 8.30
5. Marek Dąbrowski (POL) + 10.09

 fot. PNT

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności