07.01.2015

DAKAR 2015: RAFAŁ SONIK STRACIŁ POZYCJĘ

07.01.2015
 

Tylko dwa dni Rafał Sonik cieszył się pozycją lidera Rajdu Dakar. Po trzecim etapie sędziowie nałożyli na Polaka 15 minut kary, tym samym zrzucając go na 4. pozycję w rywalizacji quadowców.
 

- Miałem dwa problemy, które niestety mogą prowadzić do kary – mówił jeszcze w poniedziałek Rafał Sonik. - Nie działał mi Sentinel i Speedocap. Nie wiem co się stało, ale z tego powodu dwa razy za szybko wjechałem w strefę kontroli prędkości. Oczywiście za każdym razem przejeżdżałem te strefy zgodnie z przepisami, ale sam wjazd mógł być za szybki, bo moje urządzenia nie sygnalizowały początku tej partii.
 

Przewidywania Rafała Sonika niestety się sprawdziły. Dzień po pechowej awarii dwóch kluczowych urządzeń, sędziowie nałożyli na kapitana Poland National Team karę 15 minut. Tym samym Polak spadł na czwartą pozycję i traci 10 minut i 5 sekund do nowego lidera, którym został Sergio Lafuente.
 

Przed polskim quadowcem wciąż sklasyfikowany jest Ignacio Casale. Chilijczyk w środę powinien otrzymać karę za spóźnienie się na start wtorkowego odcinka specjalnego z powodu kolizji z samochodem cywilnym.
 

Aktualna klasyfikacja generalna:

  1. Sergio Lafuente (URY) + 11:43.15
  2. Ignacio Casale (CHL) + 0.11
  3. Sebastian Halpern (ARG) + 7.28
  4. Rafał Sonik (POL) + 10.05
  5. Mohamed Abu-Issa (QAT) + 16.38

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności