02.01.2015

DAKAR 2015 ZMIANA W SKŁADZIE ORLEN TEAM

02.01.2015
 

W przededniu rajdu Dakar doszło do istotnej zmiany w składzie ORLEN Team. Ze względów osobistych Jacek Czachor zmuszony był wycofać się z udziału w rajdzie.
 

W tej wyjątkowej sytuacji załoga samochodowa podjęła decyzję, że Marek Dąbrowski wystartuje z innym pilotem – jego partnerem będzie Mark Powell, brytyjski kierowca rajdów cross-country.
 

54-letni Mark Powell pochodzący z Wigton, mieszka w Dubaju od 1982 roku. Menedżer Serck Services International, Powell założył Saluki Motorsport i Saluki 4x4 Rally Team. W 1997 debiutował jako kierowca w Desert Challenge zajmując 14 miejsce. W 2002 był piąty na mecie, w 2004 - siódmy. W 2009 ukończył Ha’il Baja na drugiej pozycji. Dwa lata później był czwarty w Qatar International Baja.
 

Jacek Czachor jest polskim rekordzistą Rajdu Dakar - startował w nim 14 razy.
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności