16.01.2016

DAKAR 2016 BRACIA PATRONELLI NA PODIUM

16.01.2016
 

Niestety w tym roku nie było polskiej flagi na podium w klasie quadów. Rafał Sonik wycofał się z rywalizacji po tym, jak na trasie rajdu Dakar wybuch w jego quadzie silnik. Na podium stanęli obydwaj bracia Patronelli: Marcos Patronelli, który Rajd Dakar wygrał już po raz trzeci oraz jego brat  Alejandro, który ma na koncie dwa triumfy. Trzecie miejsce zajął  Brian Baragwanath, na którego w zasadzie nikt nie stawiał.
 

Zawodnik ten maił jeden cel: trzecie miejsce na podium i tak też się stało. Na ostatnim odcinku specjalnym postawił wszystko na jedną kartę. Wyprzedził Siergieja Kariakina o siedem minut i odebrał mu podium. Tym samym rosjanin uplasował się na czwartej pozycji.
 

Bracia Patronelli prowadzenie objęli jeszcze w Boliwii i utrzymali je do samego końca rajdu. Pomogło im na pewno doświadczenie, znajomość terenu i wsparcie całego teamu.
 

W sumie do mety dojechało 23 z 45 quadowców. Wśród nich dwie kobiety!  Camelia Liparoti, która uplasowała się na 11. miejscu, oraz z 18. czasem Cavadonga Fernandez Suarez, która wystartowała u boku swojego męża, Eduardo Marcosa Echaniza, zajmującego 17. pozycję.
 

Rafał Sonik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Już zapowiedział, iż po powrocie do Polski rozpocznie przygotowania do Rajdu Dakar 2017!
 

Klasyfikacja końcowa Rajdu Dakar - klasa quad:

  1. Marcos Patronelli (ARG) Yamaha 58:47.41
  2. Alejandro Patronelli (ARG) Yamaha + 5.23
  3. Brian Baragwanath (ZAF) Yamaha + 1:41.53
     

fot. Mateusz Szelc, Magnus Torquato, FB: Dakar Rally

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności