20.03.2016

DEBIUT W EMIRATACH

20.03.2016
 

Po blisko 2 miesiącach przerwy, załoga Domżała/Gospodarczyk, powraca do Polarisa. Zaciekła walka, jaką stoczyli podczas ostatniego rajdu – Baja Russia „Northern Forest” zakończyła się zwycięstwem w swojej klasie. Nie straszne im były ciężkie, zimowe warunki w osiągnięciu wyznaczonego sobie celu, jednak 5. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu przeszło najśmielsze oczekiwania.
 

Nadchodzący rajd Adu Dhabi Desert Challenge to nie lada wyzwanie dla zespołu, bowiem rywalizacja ta odbywa się w najcięższych warunkach. Całość trasy rajdu biegnie po wymagających wydmach i jest ona uznawana za najtrudniejszą w sezonie. Trudy rajdu rekompensuje jednak możliwość zdobycia podwójnych punktów.
 

Przygotowania do startu rozpoczną się już we wtorek 29 marca od testów na wydmach niedaleko Abu Dhabi. W Prima Aprilis 1 kwietnia organizator przygotował odbiory techniczne, aprawdziwa rywalizacja rozpocznie się 2 kwietnia od super odcinka specjalnego na torze w Yas Marina Circuit. Przez kolejne 5 dni zawodnicy zmagać się będą ze sobą na 5 etapach, już w całości prowadzących po pustyni. Naprzeciw Arona i Szymona stanie 10 rywali w wyścigu po zwycięstwo w klasie T3.
 

Aron Domżała: "Start w rajdzie Abu Dhabi był moim marzeniem odkąd zacząłem się interesować rajdami cross country. Cała trasa składa się z 5 ciężkich pustynnych odcinków i mimo iż nie jest to najdłuższy rajd cross-country, to śmiało można go uznać za najtrudniejszy technicznie rajd na świecie. W żadnym innym rajdzie nie ma tak dużej ilości wydm, które są zmorą kierowców samochodów. Dla mnie wydmy to ulubiony rodzaj podłoża w rajdach terenowych. W rajdzie Abu Dhabi będziemy walczyć o utrzymanie pozycji liderów Pucharu Świata w klasie T3, co nie będzie łatwe, ponieważ lista startowa jest bardzo mocna, a miejscowi kierowcy znają te wydmy jak własną kieszeń. Dla nas dodatkowym motywatorem będzie możliwość zdobycia podwójnych punktów. Trzymajcie Kciuki!"
 

Szymon Gospodarczyk: "Dla mnie Abu Dhabi to kolejna wyprawa w nieznane. Stawka jest wysoka, bo można zdobyć podwójne punkty do pucharu świata, który jest naszym celem na ten sezon. Z opowiadań wiem, że rajd jest trudny, ponieważ jedzie się 5 dni tylko po piachu i wysokich wydmach. W Maroku mieliśmy odcinek, na którym było ok. 60 km wydm, było bardzo trudno, więc nie wyobrażam sobie odcinka 300 km tylko po wydmach w temperaturze grubo ponad 30 stopni Celsjusza. Kondycyjnie wiem, że damy radę, ponieważ spędziliśmy z Aronem dużo czasu na treningach kondycji fizycznej. Więcej opowiem wam po testach już na miejscu w okolicach Liwy. Dziękuję wszystkim za wsparcie i trzymanie za nas kciuków!"
 

Harmonogram rajdu:

 • 31.03.2016 – Odbiory administracyjne
 • 01.04.2016 – Odbiory techniczne, oznaczenia, plombowania
 • 02.04.2016 – SUPER OS
 • 03.04.2016 – SS 1 Yas Marina Circuit
 • 04.04.2016 – SS 2 Nissan Patrol
 • 05.04.2016 – SS 3 Al Ain Water
 • 06.04.2016 – SS 4 Adnoc
 • 07.04.2016 – SS 5 Abu Dhabi Aviation
   

Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk w Pucharze Świata rajdów Cross Country:

 • 2015 – Rajd Baja Aragon - 2. miejsce klasa T3
 • 2015 – Rajd Baja Poland - 1.miejsce klasa T3
 • 2015 – Rajd Maroka – 3. miejsce klasa T3
 • 2016 – Rajd Baja Russia – 1. miejsce klasa T3, 5. miejsce w kl. generalnej.

 

Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk będą bronili pozycji liderów Pucharu Świata w klasie T3
Załoga Domżała/Gospodarczyk po raz pierwszy bierze udział w rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge
Wystartują Polarisem RZR 1000, obsługą samochodu zajmie się francuska stajnia Xtreme Plus
 

Aron Domżała pierwsze kroki w motorsporcie stawiał w 2008 roku. Przez kolejne sezony mogliśmy go oglądać w rajdach płaskich. W 2012 roku Aron zadebiutował w Rajdowych Mistrzostwach Świata podczas Rajdu Katalonii. Na stałe do tego cyklu powrócił dwa lata później, kiedy to wziął udział w serii JWRC. Podczas rywalizacji z najlepszymi młodymi kierowcami świata wywalczył 7. miejsce w końcowej klasyfikacji cyklu. Na początku sezonu 2015 zdecydował się podjąć nowe wyzwanie i rozpoczął starty w cross-country. Za kierownicą Polarisa w swoim debiutanckim sezonie zdołał wywalczyć w swojej klasie drugie miejsce w Baja Aragon, zwycięstwo w prestiżowym Baja Poland, oraz podium w rajdzie Maroka. Sezon 2016 rozpoczął od zwycięstwa w klasie podczas Baja Russia i fenomenalnego 5. miejsca w kl. generalnej.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności