22.09.2015

FINAŁ ENDURO W KWIDZYNIE

22.09.2015
 

W miniony weekend tj. 19 i 20 września w Kwidzynie – Bądkach Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego był organizatorem Mistrzostw Polski i Pucharu Polski dwóch ostatnich rund sezonu 2015 w rajdach enduro. Organizator przygotował trasę o długości 21km z dwiema próbami specjalnymi, którą zawodnicy pokonywali sześciokrotnie.
 

Pogoda sprzyjała zawodom (sobota - słonecznie i ciepło, niedziela-deszczowo i chłodno). Szczególnie niedzielne opady deszczu sprawiły, że było to prawdziwe ENDURO dla twardzieli. Mimo trudów zawodów najwybredniejsi uczestnicy byli zachwyceni profesjonalnym przeprowadzeniem zawodów, a szczególnie przygotowaniem trasy i prób. Zawody pod względem frekwencji należy uznać za słabe, ponieważ stawiło się tylko 74 riderów. Przyjechali jednak ci zawodnicy, którzy mieli jeszcze coś do zyskania.
 

Generalkę Mistrzostw Polski wygrał Paweł Szymkowski z CKM Cieszyn przed Łukaszem Kurowskim z PKM Pruszków i Sebastianem Krywultem z BKM Bielsko-Biała. Spośród Kwidzyńskich zawodników startujących w tych zawodach, które potraktowali jako ostatni ostry trening przed decydującymi o tytuły zawodami cross-country w Wałbrzychu, najlepiej zaprezentował się Junior Dawid Mordasiewicz wygrywając swoją klasę. Pozostali zawodnicy KKM zajęli:
 

  • Klasa E1 Paweł Czeszejko - Sochacki 2 miejsce
  • Jeremiasz Mandecki – 4 miejsce
  • Klasa E2/3 Roman Ulenberg – 8 miejsce ( 2 dnia nie ukończył)
  • Klasa Junior Dawid Mordasiewicz 1 - miejsc
  • Kamil Kozłowski – 6 miejsce
  • Dominik Czeszejko-Sochacki – 7miejsce
     

Najlepszym Klubem tych zawodów i Klubowym  Mistrzem Polski sezonu 2015 w rajdach Enduro został BKM Bielsko -Biała.
 

Po uhonorowaniu pucharami zawodników wśród kibiców zostały rozlosowane  3 rowery ufundowane przez Powiślanski Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, Energoremont Kwidzyn i Tor-Pal Kwidzyn. Honorowym starterem zawodów był minister sportu p. Adam Korol, senator Leszek Czarnobaj i Prezes International Paper p. Marek Krzykowski.
 

Na zakończenie zawodów p. Leszek Czarnobaj pogratulował osiągniętych wyników,  podziękował zawodnikom za sportową walkę i zaprosił już za rok do Kwidzyna.
 

Zawodnicy opuszczali Kwidzyn przy słonecznej pogodzie z myślą o następnych rywalizacjach.
 

Zapraszamy kibiców na kolejne zawody już 11 października 2015r. na zawody Mistrzostw Strefy Północnej w Motocrossie.
 

Szczegółowe wyniki na stronie:  

http://wyniki.motoresults.pl/?t=Enduro&r=2015&REAL=1&lang=pl
 

fot. KKM

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności