28.09.2014

FINAŁOWE SUPERENDURO W TYMBARKU: BEZKONKURENCYJNY SZYMKOWSKI

28. 09.2014
 

W miniony weekend w Tymbarku odbyła się finałowa runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Superenduro. Organizatorem zawodów był Joniec Team oraz Beskidzki Klub Freestyle-owo Motocrossowy Flow.  Pomimo niesprzyjającej pogody zawodnicy nie odpuszczali i walczyli do końca.
 

W Klasie Open poza konkurencją podczas wszystkich trzech wyścigów był Paweł Szymkowski z CKM Cieszyn, który zdobył komplet punktów i uzyskał sporą przewagę nad drugim w kolejce zawodnikiem Karolem Paśko (KM Eter Rymanów).  Trzecie miejsce na podium natomiast zajął Michał Włodarczyk (ŁKM Łódź). W efekcie w klasyfikacji sezonu z ponad 40 punktową przewagą,  tytuł Mistrza Polski zdobył niepokonany Paweł Szymkowski. Natomiast tytuł Vice Mistrza powędrował do Karola Paśko, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Kaim (BKFM Flow Joniec Team), który w Tymbarku uplasował się na ósmej pozycji.
 

Paweł Szymkowski: „Jeździło się bardzo przyjemnie, myślałem, że będzie bardzo ślisko, bo trochę popadało ale wyszły kamienie więc była przyczepność. Tor nie jest jakoś strasznie wymagający. Trochę brakuje mi konkurentów żeby się pościgać. Zobaczymy, może za rok ktoś dojdzie ale jak na razie nie mam konkurencji i jeżdżę po prostu treningowo.
 

- Jesteś tuż przed ostatnią rundą Mistrzostw Europy Enduro, jak nastawienie?

- Nastawienie jest mega pozytywne. Mam dużą przewagę punktową. Zawsze był finał trzydniowy, a teraz będą to tylko dwa dni tak, że w razie jakiegoś niepowodzenia, to nie utracę dużo punktów. Przewagi mam ponad 20 pkt. Tak więc, jak dojadę dwa dni na powiedzmy piątym miejscu, to i tak utrzymam pozycję, a jak wygram w pierwszy dzień, to teoretycznie w drugi dzień mogę w ogóle nie jechać. Jestem więc na dobrej pozycji i myślę, że w końcu stanę na najwyższym miejscu na podium.
 

- W tamtym roku również była runda w Czechach?

- Tak w zeszłym roku tam również były Mistrzostwa Europy więc teren jest mi mniej więcej znany, wiem czego mogę się spodziewać i co jeszcze potrenować przed tą ostatnią rundą.
 

- Gratulujemy zatem zdobycia tytułu Mistrza Polski i czekamy na kolejne trofeum z Mistrzostw Europy. Powodzenia!
 

Drugą klasą w Mistrzostwach Polski była klasa Junior, gdzie aż czterech zawodników zakończyło zawody z tą samą liczbą punktów. Zwycięzca Jakub Kucharski wyłoniony został na podstawie pozycji zdobytej w ostatnim tj. drugim wyścigu. Tuż za nim na podium stanął Oskar Kaczmarczyk i Grzegorz Kargul. Czwartym zawodnikiem z ilością 31 pkt. był  Emil Juszczak. W klasyfikacji sezonu, tytuł Mistrza Polski klasy Junior wywalczył Emil Juszczak. Drugi w kolejności był Oskar Kaczmarczyk, a trzecie miejsce w klasyfikacji sezonowej padło łupem Jakuba Kucharskiego.
 

W Pucharze Polski kibicowaliśmy m.in. Klasie Kobiet.  Tutaj najlepiej poradziła sobie Liderka klasyfikacji generalnej - Natalia Śniada (ŁKM Łódź) zdobywając komplet punktów, drugie miejsce przypadło jej klubowej koleżance Ewelinie Szkudlarek,  a trzecią pozycję wyjeździła Hanna Richter (X Racing Team).  W tej samej kolejności dziewczyny uplasowały się również w klasyfikacji generalnej sezonu.
 

W Młodzikach  natomiast doskonale przejechał  Jakub Pawłowski (ŁKM Łódź), drugi stanął na podium Mateusz Zięba (MK Bytom), a zaraz za nim Piotr Owczarek (ŁKM Łódź). Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Jakub Śniady, mimo zajęcia 4 pozycji, zdołał utrzymać czołową pozycję i zdobyć Puchar Polski dzięki dobrym wynikom uzyskanym podczas poprzednich rund.
 

Wśród zawodników z Licencją B najlepiej radził sobie w niedzielę Łukasz Chłap (KM Eter Rymanów), tuż za nim uplasował się Michał Burdek (BKFM Flow), a podium dopełnił Łukasz Łapka (BKM Silesia).  Najlepszy w całym sezonie okazał się Dawid Nastula (BKM Silesia) drugi Michał Burdek podobnie, jak w Tymbarku, tak i w klasyfikacji sezonowej zajął drugie miejsce. Trzeci na podium sezonu stanął Łukasz Chłap.
 

W klasie z Licencją C niewielką różnica punktów zwyciężył Sławomir Ścianek (MKS Gorce), tuż za nim uplasował się Bartłomiej Boziak (BKFM Flow). Trzecie miejsce zajął Hubert Gałęski  (Motoklub Oborniki), który tym samym zwyciężył w całym cyklu. Drugim w sezonie został Oskar Bątruk (XRacing Team), a jako trzeci sezon zakończył Robert Chłap (Eter Rymanów).
 

Szczegółowe wyniki: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Superenduro&r=2014&REAL=1&lang=pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności