12.10.2015

GALA PGE EKSTRALIGI 2015

12.10.2015
 

Maciej Janowski z BETARD Sparty Wrocław to najlepszy polski zawodnik sezonu 2015. Z kolei Tai Woffinden (również Sparta) wygrał w kategorii najlepszy zawodnik zagraniczny. Tak głosowali żużlowcy, trenerzy i prezesi ośmiu klubów PGE Ekstraligi. Wyniki Gali PGE Ekstraligi ogłoszono w warszawskim Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre. W stolicy, co warte podkreślenia, stawili się wszyscy żużlowcy PGE Ekstraligi.
 

Najlepszym debiutantem sezonu wybrano Maksyma Drabika z BETARD Sparty Wrocław, a najlepszym juniorem został aktualny indywidualny mistrz świata w tej kategorii wiekowej, Bartosz Zmarzlik z MONEYmakesMONEY.pl Stali Gorzów. W kategorii trener/menedżer wygrał Piotr Baron, którego Sparta sięgnęła po srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski.
 

W jednej z kategorii decyzja była w rękach kibiców. Rajderem Sezonu 2015 fani, podczas głosowania w Internecie, które zakończyło się w trakcie Gali, wybrali Janusza Kołodzieja.
 

Redakcja sportowa nc+ przyznała nagrodę za wyścig sezonu 2015, którą zainkasował Tomasz Gollob (bieg z meczu MRGARDEN GKM Grudziądz – MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów).
 

Pierwszy raz w historii polskiego żużla decyzje o tym, którzy żużlowcy zwyciężyli w pięciu kategoriach, oddano w ręce samych zainteresowanych. Głosowanie odbyło się w formie anonimowych ankiet, które wypełniali żużlowcy, menedżerowie/trenerzy i prezesi zarządów klubów PGE Ekstraligi.
 

Najlepszy polski zawodnik

 1. Maciej Janowski (BETARD Sparta Wrocław)
 2. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
 3. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno)
   

Najlepszy zawodnik zagraniczny

 1. Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław)
 2. DarcyWard (SPAR Falubaz Zielona Góra)
 3. Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno)
   

Debiut sezonu 2015

 1. Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław)
 2. Jason Doyle (KS Toruń)
 3. Kenni Larsen (PGE Stal Rzeszów)
   

Najlepszy junior sezonu 2015

 1. Bartosz Zmarzlik (MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów)
 2. Piotr Pawlicki (FOGO Unia Leszno)
 3. Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław)
   

Najlepszy trener/menedżer 2015

 1. Piotr Baron (BETARD Sparta Wrocław)
 2. Paweł Baran (Unia Tarnów)
 3. Adam Skórnicki (FOGO Unia Leszno)
   

Wyścig sezonu 2015

 • Tomasz Gollob (MRGARDEN GKM Grudziądz)
   

Rajder Sezonu 2015 (nagroda kibiców)

 • Janusz Kołodziej (Unia Tarnów)
   

Nagroda Specjalna (Złoty Szczakiel)

 • Jerzy Szczakiel (IMŚ 1973)
   

Fotorelacja z Gali PGE Ekstraligi: http://speedwayekstraliga.pl/bez-kaskow-i-kevlarow-fotorelacja-z-gali-pge-ekstraligi-cz-1/

info. prasowa PGE Ekstraliga

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności