06.08.2015

GORM 24 H CZYLI 24 GODZINNE ŚCIGANIE NON STOP

06.08.2015
 

W dniach 7-8 sierpnia 2015 r. na największym w Polsce torze off-road w Olszynie, w pobliżu granicy z Niemcami obędzie się 3. najważniejsza runda cyklu DeutcheOffroadMeistershaft czyli długodystansowy wyścig GORM 24 H CENTRAL EUROPE RACE. Uczestnicy będą rywalizować w 24 godzinnym ściganiu typu cross country. To wielkie wyzwanie dla człowieka i maszyny!
 

W wyścigu GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE zawodnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Zawodnicy będą walczyć na torze non stop przez 24 godziny.
 

Zadaniem cztero-osobowych Teamów jest przejechanie jak największej liczby okrążeń o długości ok 25 km w ciągu jednej doby.Zawodnicy zmieniają się maksymalnie co 6 h. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km. Czekamy na rekord prędkości - mówi Jacek Liszkowski współorganizator po stronie polskiej i współwłaściciel Toru w Olszynie.
 

 Na trasie zobaczymy gwiazdy światowego motorsportu i czołowych zawodników z Polski. Ścigać się będą m.in. Jutta Kleinschmist–(jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar), Ellen Lohr (gwiazda Deutsche TourenwagenMasters) oraz Armin Schwatrz(startujący w Baja 1000 USA).
 

Trzy kobiety w jednym zespole! Klaudia Podkalicka wystartuje w Teamie Polaris Deutschland wspólnie z  Juttą Kleinschmidt i Ellen Lohr! Czekają mega emocje!
 

 Wyścig GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE jest organizowany po raz pierwszy w Polsce. To jedyna 24 godzinna impreza – najważniejsza z całego cyklu pięciu wyścigów Deutsche OffroadMeisterschaft.
 

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu imprez, odbywających się od 2007 roku jest Sand Medien, a współorganizatorem w Polsce jest Off-Road Adventure.

 

Na zakończenie imprezy odbędzie się koncert plenerowy czeskiej metalowej kapeli Nobody Knows.
 

Klaudia Podkalicka: "Kolejne niesamowite wydarzenie w moim życiu. Tego się nie spodziewałam!!!
 

Zawsze w głowie siedziała mi myśl, jak bardzo chciałabym poznać najlepszą zawodniczkę rajów Cross  - country, kobietę która wygrała rajd Dakar. Na swoim koncie ma również wiele innych oszałamiających wyników, a mianowicie Jutta Kleinschmidt!!!
 

No i stało się! Parę tygodni temu dostałam zaproszenie dotyczące startu w wyścigu GORM 24hours od Teamu Polaris Deutschland. W tym zespole razem z Jutta Kleinschmidt (wygrała Rajd Dakar w 2001 roku) oraz Ellen Lohr (jedyna kobieta, która wygrała wyścig DTM) wystartuję w tym niesamowicie ciężkim wyścigu. Jest do dla mnie olbrzymie wyróżnienie. Nie ukrywam, że jestem bardzo podekscytowana tą wiadomością, jak również poddenerwowana tym faktem. Nie mam doświadczenia z Palarisami, jest to zupełnie inny pojazd niż te którymi dotychczas startowałam. Jestem wrzucona trochę na głęboką wodę. Moje doświadczenia rajdowe nie są tak wysokie, jak innych kierowców z mojego zespołu, ale pozostaje mi jak najwięcej dać z siebie, aby móc im dorównać i oczywiście ich nie zawieść!!!! Gorm 24 jest kolejną rundą Mistrzostw Europy Centralnej, która odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. W wyścigu wystartuję ok. 100 pojazdów, każdy z zawodników jedzie 6godzin i dopiero po tym czasie następuje zmiana kierowcy. Dlatego będzie to niesamowity test wytrzymałościowy zarówno dla człowieka jak i maszyny!!!
 

Gorm 24h Central Europe Race odbędzie się w Olszynie na torze off - road. Start wyścigu rozpocznie się 7.08 (piątek) o godz. 19.00 a meta 8.08 (sobota) o godz. 19.00. Wszystkie dokładne informacje na ten znajdziecie państwo na GORM.pl
 

Impreza będzie niesamowitym wydarzeniem , dlatego tak mocno zapraszam wszystkich do odwiedzenia Olszyny w tych dniach"
 

Zapraszamy serdecznie zawodników, kibiców i sympatyków sportów motorowych. Duża dawka adrenaliny zapewniona!
 

Tor Olszyna to 60 hektarów  naturalnie zróżnicowanego terenu z legalnymi trasami.  To profesjonalnie przygotowane trasy offroadowe: cross country, przeprawowe, tor szutrowy dla rajdów płaskich oraz tor motocrossowy. Trasy przystosowane są zarówno dla  samochodów i ciężarówek terenowych, jak i quadów, buggy oraz motocykli.
 

Teren jest mocno urozmaicony od szutrów, poprzez piaski, glinę, kamienie, wodę, strome zjazdy i podjazdy. Każdy miłośnik sportów motorowych znajdzie coś dla siebie.Wyjątkowe ukształtowanie terenu, lokalizacja, struktura podłoża, wielkość i szczególne walory widokowe stwarzają nieograniczone możliwości organizacji eventów firmowych, imprez integracyjnych, zlotów, rajdów, zawodów, itp.
 

To idealne miejsce na trening  indywidualny i grupowy, testy maszyn oraz aktywny wypoczynek.
 

Tor Olszyna to teren ogrodzony, oświetlony, dostępny 24 h na dobę, z knajpą oraz tarasem widokowym.
 

Na tym terenie odbywały się imprezy: H6, H4, Operacja Olszyna 2005 i 2006, Rajd Breslau-Rally, Puchar Czech w Motocross i Enduro oraz liczne zawody Cross Country i Motocross.
 

HARMONOGRAM GORM 24H CENTRAL EUROPE RACE 2015
 

TOR OLSZYNA

Czwartek 6 Sierpnia

Dzień przyjazdu załóg

17:00 – 19:00  Odbiór administracyjny/ biuro organizatora


Piątek 7 sierpnia

9:00 – 11:00. Odbiór administracyjny i techniczny pojazdów na Rynku w Lubaniu.

11:00 Start Honorowy z płyty Rynku w Lubaniu
 

Tor Olszyna

14:30 Odprawa kierowców

15:00 Objazd trasy

16:00 – 17:00 Wolny trening z maksymalną prędkością 50 km/h

17:00 – 17:30 Trening czasowy

18:00 Przedstart

19:00 Start 24 godzinnego wyścigu


Sobota 8 sierpnia

01:00 Pierwszy start klasy Rookie (startów samodzielnych)

13:00 Drugi start klasy Rookie (startów samodzielnych)

19:00 Zakończenie 24 godzinnego wyścigu

21:00 Ceremonia wręczenia nagród 24 h Race

Koncert plenerowy czeskiej metalowej kapeli NobodyKnows.


9 sierpnia niedziela

Dzień wyjazdu załóg

W miasteczku rajdowym znajdzie się m.in. park serwisowy, część ekspozycyjna i scena.

Zapraszamy!


Więcej informacji na stronie:

www.gorm.pl, http://www.gorm-open.de

 

Klaudia Podkalicka - Przebieg kariery:

2002 – Mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego.

2004 – 4. miejsce jako pilot załogi – XXV Rajd Magnolii.

2005 – 2. miejsce jako pilot załogi – Puchar Polski Automobilklubów i Klubów w klasie 4.

2006 – najszybsza kobieta w pucharze Kia Picanto Cup, w klasyfikacji generalnej – 15. miejsce.

2007 – Wicemistrzostwo ADAC Logan Cup

2008 – najszybsza kobieta w 46. Rajdzie Barbórki

2009 - 3. miejsce w klasie T1 - I Rajd Baja Poland

2010 – 5. miejsce w klasie T2 – II Rajd Baja Poland

2012 - Wygrany prolog i 8 miejsce w klasie T2 - Rajd Rabakoz Cup 2012

2013 - 11 miejsce w pierwszej rundzie Volkswagen Castrol Cup - Tor Poznań

2013 - 2 miejsce w klasie T2 - Rajd Baja Poland (Mistrzostwa Polski)

2014 - 2 miejsce w klasie T2 - Rajd Baja Poland (Puchar Świata)

2015 - 3 miejsce w klasie T2 - Barjd Baja Drawsko (RMPST i FIA CEZ)
 

fot. Klaudia Podkalicka Team Management

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności