02.11.2014

GRAND PRIX MISTRZOSTW ŚWIATA SUPERENDURO W ERGO ARENIE

02.11.2014
 

6 grudnia ERGO ARENA Gdańsk/Sopot po raz pierwszy w historii gościć będzie największe nazwiska światowego SuperEnduro. W czwartym roku obecności w Polsce Mistrzostwa Świata przenoszą się do Trójmiasta. Dodatkowo jak przystało na wydarzenie takiego formatu, na torze nie zabraknie także reprezentantów Polski, w tym najbardziej utytułowanego Tadeusza Błażusiaka.
 

Zawody halowego SuperEnduro rozgrywane od 2000 roku na całym świecie zawsze odbywają się przy komplecie publiczności, rzadko bowiem można na własne oczy zobaczyć tak widowiskowe wyścigi i do tego pod dachem.

Polskie Grand Prix będzie pierwszą eliminacją cyklu Mistrzostw Świata 2014/2015. Po zmaganiach w Trójmieście zawodnicy startować będą także między innymi w: Finlandii, Meksyku i Brazylii.

SuperEnduro to połączenie wyścigu z pokonywaniem przeszkód. Od zawodników wymaga zarówno szybkości, jak i precyzji, ponieważ każdy błąd może być tym na wagę złota. Do przykładowych przeszkód należą między innymi: kamienie, drewniane progi czy baseny z błotem. Nie jest to więc wyzwanie, któremu może sprostać każdy motocyklista.

Doskonałe warunki, jakie oferuje organizatorom, zawodnikom oraz publiczności, ERGO ARENA pozwolą na rozegranie Grand Prix of Poland na światowym poziomie nie tylko, jeśli chodzi o nazwiska startujących. Od strony logistycznej i organizacyjnej nie lada wyzwaniem każdorazowo jest przygotowanie toru, jednak organizowane w tym obiekcie we wcześniejszych latach Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych.
 

Podczas PolskiegozGrand Prix emocje będą na najwyższym poziomie! Już dziś cała światowa czołówka potwierdziła swój udział podczas grudniowych zawodów SuperEnduro. Aby wygrać, każdy z nich będzie musiał zmierzyć się z bardzo wymagającym torem z przeszkodami  ale przede wszystkim, będzie musiał pokonać naszego, niezwykle utalentowanego i utytułowanego, reprezentanta – Tadka Błażusiaka. Jonny Walker, Cody Webb, Kyle Redmond, czy Tylor Robert wiedzą, że to nie będzie łatwe zadanie. Zawodnicy z Taddym na torze spotykali się niejednokrotnie i niejednokrotnie dostawali od Polaka niezłego łupnia. Nie bez powodu Błażusiak pięciokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Świata, Mistrza AMA Endurocrossu w USA, czy wygrywał zawody Erzberg Rodeo. Taddy to trudny przeciwnik, który jest szybki i potrafi zachować zimną krew w obliczu trudnych sytuacji, a do tego będzie wspierany przez tłumy niesamowitych polskich kibiców.

W serii Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro startują najlepsi zawodnicy z Europy oraz USA. Nie inaczej będzie w ERGO ARENIE, gdzie organizatorzy spodziewają się na starcie światowej czołówki riderów, w tym najbardziej utytułowanego reprezentanta Polski – Tadeusza Błażusiaka. Przypomnijmy, że Taddy jest prawdziwym asem tej dyscypliny, z którym rywale muszą się mocno liczyć. Błażusiak ma na swoim koncie pięć tytułów Mistrza Świata, pięć zwycięstw w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie – Erzberg Rodeo i równocześnie pięć zwycięstw serii Mistrzostw AMA Endurocross Ameryki Północnej. Dodajmy, że to tylko niektóre z jego wybitnych osiągnięć.

Już 6 grudnia w ERGO ARENIE będzie okazja zobaczyć na żywo, jak Taddy radzi sobie na motocyklu łącząc prędkość z talentem w pokonywaniu przeszkód. Oczywiście przy okazji mamy nadzieję, że z okazji „Mikołaja” sprawi prezent polskim fanom i da swoim rywalom mocno „popalić”.
 

Warto zaznaczyć iż 6 grudnia w ERGO ARENIE zobaczymy także kilku innych Polaków m.in.: Pawła Szymkowskiego, który w zeszłym roku w Mistrzostwach Świata zajął świetne, piąte miejsce w kategorii Junior, nie zabraknie także wielokrotnego Mistrza Polski  – Łukasza Kurowskiego.

Jeżeli, więc chcecie przeżyć niesamowite emocje i wesprzeć dopingiem polskich zawodników startujących w Mistrzostwach Świata nie zwlekajcie! Bilety już są dostępne w cenach od 79,00 zł. na: www.eventim.pl

Na imprezę zapraszają: Łódzki Klub Motorowy oraz Sportainment.

 

Harmonogram imprezy:

 

SOBOTA 6 GRUDNIA 2014

 • 15:00 - Drzwi otwarte
 • 15:30 - Start Pit Party
 • 17:00 - Prezentacja listy zawodników
 • 17:25 - PRESTIGE Super Pole (8 zawodników)
 • 17:40 - JUNIOR  pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)
 • 18:00 - PRESTIGE pierwszy finał (6 minut + 1 okrążenie)
 • 18:17 - NATIONAL RACE  (4 minuty + 1 okrążenie)
 • 18:25 - Przerwa
 • 18:45 - JUNIOR drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)
 • 19:00 - PRESTIGE drugi finał (6 minut + 1 okrążenie, odwrócony porządek)
 • 19:17 - NATIONAL RACE (4 minuty + 1 okrążenie)
 • 19:25 - Konkurencje dla widzów
 • 19:40  - JUNIOR   trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie) 
 • 19:50 - Rostrum JUNIOR
 • 20:00 - PRESTIGE trzeci finał (6 minut + 1 okrążenie) 
 • 20.15 - Rostrum PRESTIGE
 • 20:30 - Konferencja prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności