07.12.2015

HEROICZNA WALKA BŁAŻUSIAKA PODCZAS GRAND PRIX MISTRZOSTW ŚWIATA FIM SUPERENDURO

07.12.2015
 

I runda Mistrzostw Świata FIM Superenduro należała do Cody Webba, który w imponującym stylu wywalczył prowadzenie w klasie Prestige. Drugie miejsce na podium, ze stratą jednego punktu do lidera należało do Jonny Walkera, natomiast Taddy Błażusiak, który po półrocznej przerwie wrócił do ścigania był trzeci. 
 

Taddy Błażusiak na pewno nie tak wyobrażał sobie swój start w I rundzie nowego halowego sezonu SuperEnduro. Nastawiony bojowo zaliczał wpadki i upadki. Początek był słaby, gdy po spóźnionym starcie w pierwszym wyścigu, wpadł na przewracającego się Andreasa Linussona. Kosztowało go to spadek o kilka pozycji. Na szczęście doping publiczności w łódzkiej Atlas Arenie dodał Tadkowi skrzydeł, który zaczął odrabiać straty i piął się w górę.
 

W drugim wyścigu, z odwróconą kolejnością startował z najdalszego miejsca i pomimo ogromnego wysiłku nie zdołał dogonić Walkera, który ponownie był drugi i musiał zadowolić się trzecią pozycją.
 

Trzeci wyścig był dla Taddego decydujący. Jednak po fantastycznym starcie zachaczył o innego zawodnika i wpadł z impetem na kłodę uderzając głową. Stracił przy tym kilka cennych sekund. Polak walczył jednak do końca przy ogromnym wsparciu kibiców i zdołał odrobić na tyle straty aby uplasować się na trzecim miejscu w stawce.
 

Zwycięzcą po trzech wyścigach okazał się Cody Webb, a tuż za nim na drugiej pozycji stanął Jonny Walker. Taddy musiał zatem zadowolić się trzecim miejscem na podium!
 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA GRAND PRIX POLSKI
1. Cody Webb 53
2. Jonny Walker 52
3. Tadeusz Błażusiak 39
4. Colton Haaker 38
5. Taylor Robert 38
6. Alfredo Gómez 33
7. Ty Tremaine 30
8. Andreas Linusson 26
9. Mario Roman 19
10. Paul Bolton 15
 

fot. Łukasz Nazdraczew, FB: SuperEnduro World Championship

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności