14.03.2016

HUNGARIAN BAJA: WYPEŁNIONY PLAN I LEKKI NIEDOSYT R-SIX TEAM

14.03.2016
 

Jarek Kazberuk i Robin Szustkowski ukończyli szóstą rundę Pucharu Świata w węgierskim Veszprem na piątym miejscu wśród kierowców samochodów seryjnych i drugim w klasie T2.1. Przedstartowe założenia zrealizowali w stu procentach, jednak pozostał niewielki niedosyt związany z bezpośrednią rywalizacją z Mohamedem Al-Harqanem.
 

- Przed Hungarian Baja mieliśmy cztery główne cele. Ukończyć rajd i odczarować Węgry, zebrać punkty do Pucharu Świata, pojechać szybko i równo oraz nie uszkodzić samochodu. Wszystko udało się zrealizować, więc możemy być zadowoleni, jednak w każdej beczce miodu musi być łyżka dziegciu. Nasz bezpośredni rywal w walce o podium Pucharu Świata, Katarczyk Mohamad Al-Harqan był od nas szybszy i teraz przeskoczy nas w klasyfikacji cyklu – komentował Jarek Kazberuk.
 

Jak podkreślali jednak obaj zawodnicy R-Six Team, nic nie jest jeszcze stracone, bo do końca cyklu pozostały trzy rajdy i sporo punktów do zebrania. – W niedzielę, choć odcinek pokonywany w przeciwnym kierunku był trudniejszy, udało nam się uzyskać lepszy czas. Byliśmy szybsi niż Katarczyk, ale odrobione sekundy niestety nie wystarczyły, by przeskoczyć go w końcowych wynikach rajdu. Teraz mamy powód żeby jeszcze mocniej walczyć w Polsce, Maroku i Portugalii – zapowiedział Robin Szustkowski.
 

Duet z polskiego Forda Raptora przyznał, że drugie miejsce w klasie T2.1 daje im sporo radości, ale również pozytywne nastawienie przed zbliżającym się Baja Poland. – To będzie dla nas znacznie ważniejszy rajd, bo stoczymy walkę o punkty przed własną publicznością. Dlatego kluczowe jest to, że nasi mechanicy nie będą musieli pracować w stresie. Samochód nie doznał uszkodzeń, więc wymaga tylko kilku „kosmetycznych zabiegów” i będzie gotowy – powiedział Kazberuk.
 

- A do Baja Poland zostały już tylko dwa tygodnie – dodał młodszy z kierowców. - Mamy więc mało czasu na odpoczynek, ale na pewno zarówno my, jak i samochód będziemy dobrze przygotowani i pojedziemy najlepiej jak tylko potrafimy – zakończył.
 

Wyniki Hungarian Baja (T2):

1. Yasir Hamad Seaidan (KSA) Toyota 6:30.58
2. Adel Husain Abdulla (QAT) Nissan + 6.26 (1. miejsce – T2.1)
3.Mohamad Al-Harqan (QAT) Toyota + 18.58

5. Jarosław Kazberuk/Robin Szustkowski (POL) Ford + 22.45 (2. miejsce w T2.1)
 

info. prasowa i foto: R-Six Team

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności