19.04.2017

I i II RUNDA MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI CROSS COUNTRY

Kwietniowa pogoda lubi płatać figle. Czy w sobotę zawodnicy ścigać się będą po piasku czy po śniegu? Tego nie możemy być pewni, ale organizatorzy gwarantują, że kibice będą mieli naprawdę ciekawe widowisko, zaś motocykliści i quadowcy – dobrze przygotowaną, różnorodną trasę. W zawodach startować mogą  także amatorzy bez licencji!

 

 

Rozgrywany w dniach 22 i 23 kwietnia na poligonie w Żaganiu rajd otwiera tegoroczny cykl rozgrywek w ramach Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Cross Country motocykli i quadów. Na zawodników czeka licząca około 10 km terenowa pętla, poprowadzona m.in. po poligonowych piaskach. Duża szerokość wytyczonej trasy umożliwia dość swobodne wyprzedzanie, a start równoległy (jednocześnie na trasę rusza po kilkunastu „jeźdźców”) z pewnością uatrakcyjni widowisko.

 

Każdy zawodnik rywalizuje przez 1,5 godz. w sobotę oraz 1,5 godz. w niedzielę – w tym czasie starają się oni pokonać, jak najwięcej okrążeń toru. Zawodnicy podzieleni są na trzy grupy - dwie motocyklowe i jedną  quadową. Rywalizacja trwać będzie w sobotę od 10:30 do 16:00, zaś w niedzielę – od 9:00 do 14:30. Podczas dwóch dni imprezy organizatorzy spodziewają się na starcie ponad 100 zawodników.

 

Mistrzostwa Polski i Puchar Polski Cross Country organizowane są w ramach obchodów Święta 34. Brygady Kawalerii Pancernej. Wjazd na teren poligonu: od ulicy Żarskiej, z drogi krajowej 12.

 

Regulamin uzupełniający oraz Harmonogram zawodów: http://pzm.pl/pliki/zg/samochody/regulamin_uzupelniajacy_cc_mp_pp_zagan_2017-3.pdf

 

https://www.youtube.com/embed/HyoHabeUZHU

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności