16.11.2013

I RUDA 2013/2014 MAXXIS FIM SUPERENDURO WORLD CHAMPIONSHIP

16.11.2013
 

Już jutro 17 listopada 2013 w Echo Arena w Liverpoolu rozegrana zostanie  I runda 2013/2014 Maxxis FIM SuperEnduro World Championship. Będzie gorąco! A na liście startowej same gwiazdy. Na czele stawki oczywiście Taddy Błażusiak (PL) i Jonny Walker (GB). 
 

Oprócz tych sław, których przedstawiać chyba nie trzeba , KTM zapowiedział udział Ivana „Torito” CERVANTESA (E), który przyjedzie z zamiarem przewrócenia aktualnej klasyfikacji podobnie, jak David KNIGHT (GB) zrobił to w ubiegłym roku. Knight podpisał niedawno kontrakt z Sherco na przyszły sezon. Czwartym zawodnikiem  KTMu będzie, Andreas LETTENBICHLER (D). Ten 39 letni rider znany jest bardziej z Enduro Extreme, przykładowo wygrywając w 2009 Red Bull Romaniacs. Zresztą wiele razy stał na podium choćby w tegorocznym Erzberg Rodeo czy właśnie  Romaniacs.  Wszystko wskazuje zatem na to, że KTM chce zmonopolizować podium Mistrzostw Świata SuperEnduro FIM Maxxis, które rozpoczną się właśnie 17 listopada  w Echo Arena.
 

Na starcie nie zabraknie również  Polaków. Łódzki Klub Motorowy (ŁKM)  wysyła Tomasza i Adama ZYCH, by stanęli w szranki z najlepszymi z klasie  Prestiż razem z Michałem Włodarczykiem.
 

A Liderem polskiego teamu będzie oczywiście Paweł SZYMKOWSKI, który na pewno będzie walczył z Danny MCCANNEY (GB) o tytuł Mistrza Świata Juniorów FIM SuperEnduro.
 

A teraz coś dla Pań! 17 listopada w Liverpoolu odbędzie się także I w historii runda SuperEnduro Women’s Cup. Podczas tych zawodów na pewno zobaczymy Jane DANIELS (GB-Husaberg). Przypomnijmy, że Brytyjka ukończyła na drugim miejscu, tuż za Laia SANZ (E-Honda) pierwszy pokazowy, punktowany wyścig, który odbył się w marcu w Tours w ramach III rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. My także będziemy mieć swoją reprezentantkę! Na zawody pojedzie Natalia ŚNIADA, która wystartuje, jako czwarty zawodnik z ramienia Łódzkiego Klubu Motorowego i zadebiutuje właśnie w I rundzie SuperEnduro Women's Cup!
 

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!


źródło: także http://www.enduro-abc.com

fot.: także http://www.enduro21.com/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności