16.06.2014

I RUNDA MISTRZOSTW POLSKI I PUCHARU POLSKI W OBORNIKACH

16.06.2014

I runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w SuperEnduro rozegrana została w Obornikach, do których zjechali się czołowi zawodnicy z całej Polski.  Zawody odbyły sie na nowo wybudowanym torze, który zrobił wrażenie zarówno na zawodnikach, jak i kibicach. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Motoklub Obornik.

Pierwsze miejsce w klasie Open w Mistrzostwa Polski, w fantastycznym stylu, wywalczył Paweł Szymkowski (#41, CKM Cieszyn). Uzyskując komplet 60pkt. wyprzedził Karola Paśko (#73, KM Eter Rymanów) oraz Pawła Kaima (#91, Joniec Team). W klasie Juniorów natomiast najlepszy okazał się zawodnik Emil Juszczak (#321, Joniec Team). Trzy punkty mniej uzyskał Oskar Kaczmarczyk (#6) z AMK Gorce Nowy Targ , a na trzecim miejscu uplasował się Jakub Kucharski (#777) z Hawi Opole.

W Pucharze Polski najlepszy wśród zawodników z Licencją B okazał się Michał Burdek (#101, Joniec Team), natomiast w klasie Licencja C, pierwsze miejsce na podium zajął przedstawiciel gospodarzy Hubert Gałęski (#454).