24.05.2014

I RUNDA MISTRZOSTW POLSKI KOBIET W MOTOCROSSIE

Termin: 17 czerwca - 18 czerwca 2014

Miejsce: Olsztyn
 

W imieniu organizatora Motoklubu Olsztyn zapraszamy na II rundę MX Masters, MX2 Junior, MX2, III rundę MX Quad Open oraz I rundę Mistrzostwa Polski Kobiet w Motocrossie.
 

Możliwość startu będą mieli również zawodnicy z licencją B i licencją C. W roku 2011 po raz pierwszy w historii polskiego motocrossu rozegrano X-cross Puchar Polski Kobiet MX. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na maszynie startowej stanęło 16 najlepszych zawodniczek, które rywalizowały w czterech rundach. Startujące do tej pory z mężczyznami zawsze pozostawały w ich cieniu. Teraz mogły pokazać się w pełnym świetle. Towarzyszyło im duże zainteresowanie mediów: kilkadziesiąt minut czasu antenowego „na żywo” poświęciła TVN24, a TVP2 zaprosiła do popularnego programu „Pytanie na śniadanie” dwie zawodniczki uczestniczące w Pucharze. Stałym gościem podczas eliminacji były także Superstacja i TVP3. Dwa lata później (2013) decyzją Zarządu Głównego PZM kobiety wystartowały w zawodach rangi Mistrzostw Polski. Zorganizowano pięć rund na najbardziej znanych torach motocrossowych w Polsce. Faworytką była Joanną Miller (CAMK Poltarex). Liczba punktów zgromadzona przez gdyniankę gwarantowała jej Mistrzostwo Polski. Druga w stawce uplasowała się Zosia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy), trzecie miejsce zdobyła Kinga Gajewska (MXMoto Racing).
 

W sezonie 2014 dziewczyny ponownie staną do walki o mistrzowski tytuł. Wystartują w pięciu rundach, które odbędą się kolejno: 17.05. w Olsztynie, 08.06. w Człuchowie, 05.07. w Strykowie, 19.07. w Sobieńczycach, 07.09. w Gdańsku. Natomiast Puchar Polski Kobiet MX odbędzie się 14/15.06. w Gdańsku. W tym roku po raz pierwszy zawodniczki startujące w Mistrzostwach Polski Kobiet MX oraz w Pucharze Polski Kobiet MX otrzymają za każdy wyścig nagrody pieniężne. Warunkiem startu w Mistrzostwach jest posiadanie licencji A,a w Pucharze – licencji B.
 

HARMONOGRAM CZASOWY

17.05.2014r. - Sobota

  • 9:30 - 19:00      godziny otwarcia biura
  • 10:00               odbiór toru
  • 10:00 - 18:30    kontrola techniczna.

 

 Klasy                                                                                

MX 2 Junior        

  • Trening dowolny 11:00 - 11:25 w tym 5 min. na próby startu
  • Trening z pomiarem czasu 12:45 - 13:05

MX Quad Open    

  • Trening dowolny 11:30 - 11:55 w tym 5 min. na próby startu      
  • Trening z pomiarem czasu 13:10 - 13:30

MX B i C     

  •  Trening dowolny 13:35 - 14:00 (jeden trening 10 min trening dowolny, 15 min  z pomiarem czasu w tym 5 min. na próby startu  )



I Wyścigi w klasach:
MX 2 Junior                   14:33 zamknięta strefa oczekiwań          14:40 start
MX Quad Open              15:18 zamknięta strefa oczekiwań          15:15 start
MX B i C                       15:47 zamknięta strefa oczekiwań           15:50 start
 

II Wyścigi w klasach:

MX 2 Junior                  16:18 zamknięta strefa oczekiwań          16:25 start
MX Quad Open             16:58 zamknięta strefa oczekiwań          17:05 start
MX B i C                       17:38 zamknięta strefa oczekiwań          17:45 start

18:15 Ceremonia wręczania pucharów

Od 19:00 do 21:00 - imprezy towarzyszące     

 

 18.05.2014r.  - Niedziela

8:00                 otwarcie biura zawodów –czynne do zakończenia zawodów.
8:15 - 10:00      kontrola techniczna    

 

 Klasy                                                                   

MX Kobiet 

  • Trening dowolny 9:30 -   9:50 w tym 5 min, na próby startu     
  • Trening z pomiarem czasu 10:55 - 11:10

MX Masters

  • Trening dowolny 9:55 - 10:15 w tym 5 min, na próby startu        
  • Trening z pomiarem czasu 11:15 - 11:30

MX 2             

  • Trening dowolny 10:20 - 10:45 w tym 5 min, na próby startu
  •  Trening z pomiarem czasu 11:35 - 11:55   

 

12:40 - 12.50 Uroczyste otwarcie zawodów.

 

I Wyścigi w klasach

MX Kobiet                      12:53 zamknięta strefa oczekiwań        13:00 start
MX Masters                   13:28 zamknięta strefa oczekiwań        13:35 start
MX 2                             14: 08 zamknięta strefa oczekiwań       14:15 start

II Wyścigi w klasach

MX Kobiet                     15:03 zamknięta strefa oczekiwań        15:10 start
MX Masters                  15;38 zamknięta strefa oczekiwań        15:45 start
MX 2                            16:13 zamknięta strefa oczekiwań        16:20 start

17:00 Ceremonia wręczania pucharów

 

 fot. X-cross

 

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności