16.04.2015

I RUNDA MP I PP CROSS COUNTRY W KWIDZYNIE

16.04.2015
 

W miniony weekend tj. 11 i 12 kwietnia w Kwidzynie – Bądkach zainaugurowano sezon Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Spragnieni terenowej jazdy zawodnicy mieli wreszcie okazję sprawdzić się jak są przygotowani do nowego sezonu. Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego  po raz kolejny pokazał jak powinny być  organizowane rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country.
 

Nowością tych rozgrywek była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przez „amatorów” zarówno na motocyklach, jak też na quadach. W tych dwóch klasach wystartowało ogółem 21 uczestników.
 

Organizator przygotował trasę o długości 11km. Sprzyjająca pogoda (sobota-gorąco, niedziela wietrznie i zimno) i nocne opady deszczu sprawiły, że najwybredniejsi uczestnicy byli zachwyceni przygotowaniem trasy. Czas przejazdu najlepszego zawodnika Łukasza Kędzierskiego to ok. 14 minut, co świadczy o długości i skali trudności trasy.
 

W sobotę rywalizowało 138 zawodników, a w niedzielę 131.
 

Mimo, że równolegle odbywały się jeszcze 4 inne imprezy motocyklowe niższej rangi to zawody pod względem frekwencji należy ocenić, jako wysoką.
 

Sobotnie ściganie zdominowali bracia Kędzierscy. Natomiast w niedzielę generalkę wygrał Paweł Szturomski, rywalizacja w quadach zakończyła się remisem dla Romana Gwiazdy i Dawida Kalinowskiego. W rywalizacji Pucharu Polski swoje klasy wygrali Karol Gaweł Senior 2, a Senior 1  wygrywał Maciej Majcher.
 

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego zdominowali klasę Senior 2 Mistrzostw Polski. Czterech zawodników uplasowało się w 1-szej piątce za dwa dni.
 

Klubowo wygrali zawodnicy z Kwidzyna przed ETER Rymanów i KM Cross Lublin.
 

W klasie Amator motocykle wygrał Adam Kania a w Amator Quad Dawid Grylewicz.
 

Po zakończonych wyścigach zawodnicy zostali uhonorowani okazałymi pucharami, które wręczali Burmistrz Miasta Kwidzyna p. Andrzej Krzysztofiak, sędzia zawodów Damian Dąbrowski i dyrektor zawodów Tadeusz Ulenberg, który pogratulował osiągniętych wyników,  podziękował zawodnikom za sportową walkę i zaprosił już za rok do Kwidzyna.
 

Zawodnicy opuszczali Kwidzyn przy słonecznej pogodzie z myślą o następnych rundach, które ich czekają.
 

Szczegółowe wyniki na stronie: http://wyniki.motoresults.pl/?t=Cross%20Country&r=2015&REAL=1&lang=pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności