02.04.2015

I RUNDA PUCHARU POLSKI POŁUDNIOWEJ W CROSS COUNTRY - DĄBROWA GÓRNICZA

02.04.2015
 

Miniona niedziela, to święto Cross Country w Dąbrowie Górniczej. Na nowo wybudowanym torze rozegrała się I runda Pucharu Polski Południowej.  Chociaż będąc w padock’u i witając się z zawodnikami, wydawało mi się przez chwilę, że to zawody Enduro! Wokół mnie same znane wszystkim twarze zawodników z czołówki Polski Enduro, Superenduro i Trialu...
 

Widać , że po zimie nie tylko amatorzy spragnieni byli ścigania w terenie zwłaszcza, że każdy był ciekawy, jak wygląda nowy obiekt, w którym znajdują się: tor motocrossowy, cross country oraz super enduro, na którym to już wkrótce odbędzie się I runda MP i PP Superenduro, na której oczywiście będziemy!  
 

Frekwencja w niedzielę ogromna. Na stracie stanęło ponad 150 zawodników z różnych klubów, zrzeszonych, niezrzeszonych, licencjonowanych i amatorów.  Zawody rozegrane zostały w klasach Junior, Junior 85, Licencja, Masters, , Quad 2T, Quad 4T oraz najliczniejszych: Senior 1, Senior 2.
 

W klasie Junior 1. czas wykręcił i największą liczbę okrążeń zrobił Kamil Szuta reprezentujący BKM Bielsko-Biała, na 2. miejscu był Andrzej Luberda z MX Nowy Targ, a 3. pozycję zajął Kacper Baklarz z BKM Bielsko Biała.
 

Zwycięzcą w klasie Junior 85 był Klaudiusz Górny reprezentujący MK Czerwionka, 2. miejsce zdobył Tomasz Pypłacz z GKM Mysłowice, a na 3. miejscu uplasował się Marek Dudzik.
 

W klasie Licencja na pierwszych pozycjach czołówka polskiego enduro i superenduro. Niepokonany był Paweł Szymkowski #41 z CKM Cieszyn. Paweł wykręcił najlepszy czas i 19 okrążeń.  Tuż za nim uplasował się Maciej Giemza #101 reprezentujący KTM Novi Kielce, a na miejscu 3. z czasem o ponad minutę gorszym i tą samą liczbą 18 okrążeń metę przekroczył Sebastian Krywult z BKM Bielsko-Biała.
 

Klasa Masters, to zwycięstwo Sebastiana Grygi z GKM Mysłowice, 2. czas wykręcił Sebastian Baklarz z BKM Bielsko-Biała, a na 3. pozycji zameldował się Rafał Luberda z AMK Gorce.
 

Pierwsze miejsce w klasie Senior 1 zdobył Wojciech Bzdyl z MKM Myślenice, na 2. pozycji Mateusz Kukuczka reprezentujący Enduro Wisła Team, a jako trzeci metę przekroczył Adam Podgórski z RMK Tylmanowa.
 

W klasie Senior 2 zwyciężył Tomasz Korzępa reprezentujący RKM Raptor Rzeszów, 2. czas wykręcił i 16 okrążeń pokonał Marcin Wesołowski z ŚTM MotoMax Kielce, a na 3. pozycji uplasował się Gabriel Marcinów z BKM Silesia, Mistrz Polski w Trialu!
 

Wśród zawodników nie zabrakło i płci pięknej. W klasie Senior 2, najliczniejszej z kategorii, 36. pozycję zajęła Monika Figiel #101. W Mastersach na 14. miejscu uplasowała się Izabela Nastula #152, natomiast w Juniorach, 6. czas wykręciła Dorota Dudzik #156 reprezentująca MKS Gorce.
 

W klasie Quad 2K niepokonanym był Damian Rajczyk #469 reprezentujący Motoklub Oborniki. Damian w najlepszym czasie wykręcił 18 okrążeń. Na 2. miejscu znalazł się Jakub Miłkowski z MKS Tryb Częstochowa, a 3. miejsce zajął Adrian Janik z Grupy 4x4.  
 

Pierwsze miejsce w klasie Quad 4K zajął Łukasz Rak, na 2. miejscu uplasował się Tomasz Borowiecki z Teamu Adbor, a jako 3. metę przekroczył Marcin Tasarz reprezentujący ATV ROW.
 

Szczegółowe wyniki dostępne na:   http://wynikizawodow.pl/wp-content/uploads/2015.03.29-I-Runda-Pucharu-Poludniowej-Polski-Dabrowa-Gornicza-Wyniki.png
 

Zapytaliśmy się zawodników, jak oceniają zawody i nowy tor w Dąbrowie Górniczej:

Maciej Giemza: - „Jestem zadowolony z wyścigu. Myślałem, że małą pojemnością będzie ciężko ścigać się z chłopakami  ale udało się, nawet udało się wygrać start, co było niemożliwe ale fajnie, dobrze mi się jechało, złapałem swoje tempo i było super. A jak oceniam tor? Trasa cross country trochę za krótka ale taka typowa dziurawa, trochę toru motocrossowego, trochę enduro, fajny. A plany na ten sezon? To oczywiście Mistrzostwa Polski Enduro, no a za dwa tygodnie jedziemy z chłopakami do Włoch na Mistrzostwa Europy Enduro. A poza tym, to oczywiście treningowo strefy tak, jak tutaj.
 

Paweł Szymkowski :  „Super, fajne zawody. Co prawda dawno nie jeździłem cross country ale podobało mi się. Lubię kiedy jest urozmaicenie typu trochę piachu, trochę twardego. Przebieg toru uniemożliwiał skracanie trasy i całkiem sprawnie to wszystko poszło… mega zarąbiście mi się jechało widać, że jest forma, tak więc pozytywnie"!

- A jak nastawienie przed Mistrzostwami Europy?

- "Bojowe. Teraz jestem już Seniorem... znam już listę startową więc wiem,  gdzie się mogę plasować… podium jest całkiem realne w tym roku".

- Brakuje Cię na Mistrzostwach Świata w SuperEnduro, wiesz o tym?

 - "No brakuje ale to już jest inny poziom, to już trzeba naprawdę żyć z tego i nie zsiadać z motocykla. Tak, że w Seniorach jestem już troszkę skreślony na starcie. Nie czuję się na siłach finansowych i czasowych. Musiałbym całkowicie w stu procentach  poświęcić się Superenduro tzn. odstawić enduro na bok, odstawić szkołę na bok i inne obowiązki…. Myślę, że to raczej  nie przejdzie, bo jest jak jest..  taki mamy kraj. Ale mimo wszystko sezon klaruje się obiecująco! Myślę, że jest szansa powalczyć w Mistrzostwach Europy nawet w generalce. Czuję,  że mam formę, co widać po tych zawodach tak, że myślę że będzie OK.”
 

Jacek Kaczmarek: „Jak oceniam zawody? Bardzo fajne, trasa super, zawody dobrze przygotowane. Organizacyjnie bardzo dobrze, stanęli na wysokości zadania. Trasa wymagająca ale fajna. Ja nie jestem jakimś zwolennikiem piasku, u nas raczej kamienie ale tu coś innego. A plany na sezon? No cóż dostałem miejsce tutaj w teamie Sherco u Rafała Luberdy więc to zobowiązuje. Puchar Południa chcemy pojechać cały. Zobaczymy jak to wygląda, bo frekwencja duża. Chcemy też aby marka Sherco się promowała zwłaszcza, że motocykle tej marki są rewelacja! Uważam, że ten motocykl jest lżejszy, fajnie skręca, bardzo taki poręczny w porównaniu np. z Husqvarną na której jeździłem wcześniej. Więc była to dobra zmiana. Wracając do planów, cóż… na pewno Mistrzostwa Polski Enduro klasa Masters. No i z uwagi na dużą frekwencję Pucharu Polski Południowej Cross Country to też będziemy się starać wszystkie eliminacje pojechać. Jest jeszcze w planie pokazać się na dwóch , trzech eliminacjach Pucharu Eteru ale zobaczymy, co z tego wyjdzie. No i oczywiście mamy jeszcze team trialowy,  który działa od 2003 roku. Rafał Luberda również opiekuje się tymi młodymi zawodnikami i mają bardzo dobre wyniki”.
 

Kolejne zawody jakie się odbędą na torze w Dąbrowie Górniczej - Zakawie, to I runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski SuperEnduro, które rozegrane zostaną już 11.04.2015. Do zobaczenia!
 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności