22.07.2013

II RUNDA MISTRZOSTW POLSKI MX KOBIET W MOTOCROSSIE W SOBIEŃCZYCACH

22.07.2013
 

II Runda Mistrzostw Polski MX Kobiet w Sobieńczycach za nami. Tym razem zawody odbyły się w ramach Mad Skillz Festival i były elementem kilkudniowego show motocyklowo-muzycznego. Dodajmy jednak, że elementem bardzo widowiskowym, bo emocji, jakich dostarczyły jadące Błotka, wystarczy wszystkim zapewne na długo.
 

Na maszynie startowej stanęło 13 zawodniczek na czele z Joanną Miller, która do tej pory zgromadziła maksymalną ilość punktów. Czasy uzyskane podczas treningów wskazywały, że i tym razem zawodniczka CAMK Człuchów jest w świetnej formie i pozostaje poza zasięgiem konkurentek. Te jednak zamierzały stoczyć zażartą walkę o pozostałe miejsca na podium, na które największy apetyt miały Zofia Radziwiłowicz, Żaneta Zacharewicz, Kinga Gajewska i Wiktoria Horodyńska. Nie oznaczało to rzecz jasna, że reszta stawki pozostanie w tle… w MP Kobiet walka trwa do ostatniej sekundy. Dowodem pełna mobilizacja w obozie KM Cross Lublin, który w walce o punkty w klasyfikacji klubowej wystawił czteroosobową reprezentację. Treningi i wyścigi dziewczyn wypełniły niemal cały dzień zawodów. W kwalifikacjach najlepsze czasy uzyskały Miller, Zacharewicz, Gajewska i Radziwiłowicz. Szósta w stawce była 15-letnia Ola Szymuś, a dziesiąty czas uzyskała Kasia Kula, która powróciła na tor po rocznej przerwie.
 

Pierwszy wyścig miał niezwykle dramatyczny przebieg… Na trzecim okrążeniu bardzo groźnie wyglądającemu wypadkowi uległa jedna z faworytek Żaneta Zacharewicz. Zawodniczkę odwieziono do szpitala, na szczęście po godzinie wróciła na padok, ale tego dnia więcej już nie wystartowała. Zawodów nie przerwano, a na mecie jako pierwsza pojawiła się Miller. Druga była Gajewska, a trzecia Radziwiłowicz, które w drugim wyścigu zamieniły się miejscami. Pierwsza była oczywiście Miller. Najbliższa runda Mistrzostw Polski MX Kobiet już 28 lipca w Człuchowie.
 

Wyniki II Rundy MP MX Kobiet:

 1. Joanna Miller (CAMK Człuchów) – 100 pkt.
 2. Zofia Radziwiłowicz (Pruszkowski Klub Motocyklowy) – 84 pkt.
 3. Kinga Gajewska (KM MXMoto Racing) – 84 pkt.
 4. Wiktoria Horodyńska (ŚTM Moto-Max) – 76
 5. Aleksandra Szymuś (KM Cross Lublin) – 72 pkt.
 6. Maria Staniak (Klub Motorowy TNT) – 70 pkt.
 7. Kaja Kamińska (KM Cross Lublin) – 68 pkt.
 8. Karolina Mikoda (Klub Motorowy TNT) – 66 pkt.
 9. Katarzyna Kula (Automobilklub Polski) – 63 pkt.
 10. Katarzyna Więckowska (KM Cross Lublin) – 61 pkt.
 11. Blanka Kalisz (Automobilklub Polski) – 61 pkt.
 12. Aleksandra Więckowska (KM Cross Lublin) – 59.pkt.
 13. Żaneta Zacharewicz (KM Cisy Nowogard) – 0 pkt.
   

źródło: X-cross

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności