02.01.2015

II RUNDA MISTRZOSTW ŚWIATA FIM SUPERENDURO

02.01.2015
 

Przed nami kolejna II runda FIM SuperEnduro World Championship, która odbędzie się już jutro tj. 03.01.2015 w miejscowości Riesa na terenie Niemiec w Sachsen Arena.  Po fantastycznym zwycięstwie w Ergo Arenie Taddy BŁAŻUSIAK (PL - KTM) przyjedzie z nastawieniem powiększenia swojej przewagi nad rywalami. 
 

Jednak David KNIGHT (GB - KTM) czy Cody WEBB (USA - KTM), na pewno ostro trenowali w przerwie pomiędzy rundami i stawią się z silną motywacją pokonania naszego mistrza. Przypomnijmy, że WEBB zmienił team z Beta na KTM i zobaczymy go na 300 EXC. Taddy powinien również wystrzegać się młodego kolegi z drużyny Jonny WALKERA (GB - KTM), który będzie chciał odrobić stratę  z pierwszej rundy. Również Alfredo GOMEZ (E - HVA) będzie starał się polepszyć swoją pozycję w całej stawce. Nie zabraknie również m.in Danny MCCANNEY (GB - HVA) i Giacomo REDONDI (I - Beta). Niestety nie zobaczymy na zawodach Pawła Szymkowskiego, który po zawojowaniu Klasy Junior, miał po raz pierwszy w swojej karierze zadebiutować na MŚ SuperEnduro w klasie Prestige. Mamy jednak nadzieję, że wkrótce pojawią się sponsorzy i ułatwią Pawłowi wystartowanie w tej elitarnej klasie i dyscyplinie w następnym sezonie.
 

W kategorii do 23 lat czyli Klasie Junior zobaczymy m.in. lidera  Ty TREMAINE (USA - KTM) i Jego bliskiego rywala Andreasa LINUSSON (S - KTM). Między sobą na pewno będą walczyć Jack ROLAND (GB - Sherco) i Manuel LETTENBICHLER (D - KTM), choć jak się spodziewamy większe szanse na lepszą pozycję ma Niemiec zwłaszcza, że będzie walczył na swoim terenie. Spośród Polaków swoje umiejętności zaprezentuje Oskar KACZMARCZYK (PL - KTM), który po pierwszej rundzie uplasował się 8. pozycji oraz GRZEGORZ KARGUL (PL-KTM), który z pewnością będzie chciał powalczyć o kolejne punkty w klasyfikacji.
 

Po raz pierwszy w tym sezonie wystartuje Puchar Świata Kobiet. I tu zobaczymy mistrzynię superenduro Emme BRISTOW (GB - Sherco) oraz Jane DANIELS (GB - HVA), która z pewnością będzie walczyć o podium. W szranki z nimi stanie Sandra GOMEZ (E - Husqvarna) siostra Alfredo GOMEZ, która dała się poznać, jako talent w Endurocrossie. Do wspaniałej trójki dołączy Lexi PECHOUT (CAN - Sherco). Kanadyjka będzie chciała zaprezentować Europie swoje umiejętności. Zobaczymy również lokalne riderki :  Niemkę Marii FRANKE (Yamaha),  Szwedkę Sanne KARKKAINEN (KTM) oraz Brytyjkę  Saskia BAXTER (KTM). Cieszy nas fakt, że nie zabraknie polskich zawodniczek : Natalii SNIADEJ (KTM) czy Eweliny SZKUDLAREK (KTM). Dziewczyny dajcie czadu! Puchar Świata Kobiet wystartuje jeszcze podczas rund w Finlandii oraz we Francji.
 

Klasa Prestige I runda:

 1. Tadeusz BŁAŻUSIAK 62
 2. David KNIGHT 50
 3. Cody WEBB 37
 4. Johnny WALKER 35
 5. Alfredo GOMEZ 32
 6. Taylor ROBERT 30
 7. Mario ROMAN 29
 8. Daniel GIBERT 27
 9. Paul BOLTON 23
 10. Kyle REDMOND 17

 

Klasa Junior I runda:

 1. Ty TREMAINE 60
 2. Andreas LINUSSON 49
 3. Jack ROWLAND 41
 4. Manuel LETTENBICHLER 36
 5. Gethin HUMPHREYS 30
 6. Tim APOLLE 28
 7. Jack EDMONDSON 26
 8. Oskar KACZMARCZYK 25
 9. Owain HUMPHREYS 21
 10. Robert JOHNSON 20

 

INFORMACJE:

-    miejscowość Riesa,
-    data 03.01.2015 godz. 16.00;
-    organizator: Eventmanufactur Auerswald;
-    www.superenduro-germany.de ;
-    Bilety: od 45€ do 55€;
-    Lotnisko: Drezno: 73 km, Berlin : 180 km

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności