01.07.2013

II RUNDA MP i PP SUPERENDURO W TYMBARKU

01.07.2013
 

30 czerwca 2013 w Tymbarku odbyła się II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro. Zawody odbyły sie na torze enduro "Gorc Extreme", który położony jest praktycznie w centrum miasta zatem pozwoliło to na przyciągnięcie rzeszy kibiców.
 

Tor doskonale przygotowany przeszkody o wysokim stopniu trudności i gęsto usytułowane, podłoże gliniaste z okrągłymi kamieniami co powodowały, że trzeba było pilnować toru jazdy.
 

Wszystkie trzy wyścigi w klasie Open wygrał Paweł Szymkowski z CKM Cieszyn. „Jestem bardzo zadowolony ze swojego udziału w tej imprezie. Tor był dobrze przygotowany, dopisała pogoda, więc warunki do ścigania były idealne. Żałuję jedynie, że nie wygrałem 1000 złotych za najszybsze okrążenie, lepszy ode mnie okazał się Adam Tomiczek (ŁKM Łódź) startujący w Juniorach”. Drugi na mecie zameldował się Łukasz Kurowski: „Było trochę za wąsko, na jeden ślad. Pojechałem dwusuwem i czasami brakowało mocy, poza tym raz ugrzązłem w kamieniach. Ale ogólnie jestem zadowolony, mogło być gorzej, od dwóch dni mam anginę”. Trzecie miejsce natomiast zajął Paweł Kaim (BKFM FLOW).
 

Wyniki II Rundy MP i PP Super Enduro:
 

Klasa Licencja C:

 1. Michał Żytkowicz - MKS Gorce
 2. Michał Burdek - BKFM FLOW
 3. Krzysztof Nędzka - Automobilklub Krakowski
 4. Tomasz Rychlec - Niezrzeszony


Klasa Licencja B:

 1. Michał Włodarczyk - ŁKM
 2. Grzegorz Antoniak - KM Bychawa
 3. Jakub Maślany - ETER RYMANÓW
   

Klasa Open:

 1. Paweł Szymkowski - CKM Cieszyn
 2. Łukasz Kurowski - Pruszkowski Klub Motocyklowy
 3. Paweł Kaim -BKFM FLOW
   

Klasa Junior:

 1. Adam Tomiczek - UKS Wiraż Cieszyn
 2. Rafał Bracik - KTM Novi Kielce
 3. Jakub Kucharski - HAWI Opole
   

fot. Motorowy Klub Sportowy Gorce Kamienica; Kurkowski Racing Team

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności