01.02.2015

III RUNDA MISTRZOSTW ŚWIATA FIM W SUPERENDURO. TADDY NADAL LIDEREM!

01.02.2015
 

W miniony weekend znowu przeżywaliśmy ogromne emocje zwiazane, tym razem z III rundą Mistrzostw Świata FIM w SuperEnduro. Były to pierwsze zawody superenduro rozegrane w Skandynawii. Tym razem w Helsinkach dzięki Tadeuszowi Błażusiakowi rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego!
 

- To była ciężka noc. Stawka była bardzo ciasna. Popełniłem kilka błędów i musiałem mocno pracować. Zwycięstwo w wyścigu finałowym było czymś niezwykłym.. - tak mówił Tadek Błażusiak po wygranej w Helsinkach.
 

Tadek po raz kolejny okazał się nalepszy! Jednak nie było tak od samego początku zawodów. Superpole wygrał, pomimo problemów z hamulcem, Cody Webb. Również pierwsze dwa wyścigi, na skutek błędów które popełnił,  okazały się pechowe dla Tadka. W pierwszym wyścigu zajął drugą lokatę ustępując Webbowi, natomiast drugi bieg ukończył na trzeciej pozycji. Pierwsze miejsce przypadło Walkerowi, a drugi czas wykręcił  Knight. Trzeci wyścig miał być decydujący ponieważ Taddy i Walker mieli tą samą liczbę punktów. Tak też się stało. To było prawdziwe starcie gigantów, z którego obronną ręką wyszedł Taddy zwyciężając wyścig i zarazem wygrywając całą rundę!
 

GENARALNA KLASYFIKACJA PO III RUNDACH:

 

  1. Tadeusz BŁAŻUSIAK 169
  2. David KNIGHT 148
  3. Johnny WALKER 129
  4. Cody WEBB 121
  5. Alfredo GOMEZ 102
  6. Taylor ROBERT 92
  7. Mario ROMAN 72
  8. Paul BOLTON 68
  9. Daniel MCCANNEY 60
  10. Kyle REDMOND 59

 

 

Kolejna IV runda MŚ FIM w SuperEnduro rozegrana zostanie w Meksyku w Guadalajara 21 lutego 2015.

 

fot. FB: Zona Enduro, FIM SuperEnduro World Championship

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności