18.01.2014

III RUNDA MISTRZOSTW ŚWIATA SUPERENDURO NALEŻAŁA DO BŁAŻUSIAKA

18.01.2014
 

III runda Mistrzostw Świata SuperEnduro, rozegrana dzisiaj w Brazylii, znowu należała do Tadka Błażusiaka, który stanął na 1. miejscu na podium! Polak był niepokonany w dwóch, z trzech wyścigów finałowych wieczoru.
 

Przypomnijmy, że Błażusiak ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa w tym sezonie, a w jednej rundzie zajął drugie miejsce. Dalej zatem pozostaje Liderem w generalnej klasyfikacji!
 

- Znów zaliczyłem bardzo emocjonujący i wymagający wyścig. Było parę dzwonów i to dość konkretnych, ale się udało. Jest zwycięstwo i kolejnych kilka punktów w drodze po tytuł. W wyścigu otwierającym wystartowałem dość dobrze, jednak w jednym z pierwszych zakrętów wypchnął mnie konkurent i upadłem. Wstałem i zacząłem cisnąć. To niesamowite, ale z samego końca stawki udało mi się wszystkich wyprzedzić i sięgnąłem po zwycięstwo. Drugi wyścig zawsze należy do najtrudniejszych, ponieważ jedziemy w odwróconej kolejności, co oznacza, że trzeba się przebijać przed wszystkich zawodników. Nie udało się zbudować pozycji początkowej, a na przeszkodzie z dwoma potrójnymi skokami zahaczył mnie jeden z lokalnych zawodników i dostałem jego kierownicą w głowę. Byłem trzeci, ale z okrążenia na okrążenie napędzałem się coraz bardziej i czuję, że gdyby w planie było jeszcze jedno kółko wówczas mógłbym to wygrać. Co jednak nie udało się w drugim wyścigu miało miejsce w kolejnym, gdzie stanąłem na najwyższym podium – powiedział Tadek Błażusiak.

- Dziś jest wielki dzień ORLEN Team, ponieważ poza moim zwycięstwem mamy świetne pozycje we właśnie zakończonym rajdzie Dakar. Serdecznie gratuluję Kubie, Markowi, Jackowi, Adamowi i Rafałowi wyników – dodał.

Po krótkiej przerwie w rozgrywkach seria opuściła Europę i zagościła w rozentuzjazmowanej Ameryce Południowej. Kolejne zawody z serii odbędą się już za tydzień w Meksyku.
 

FIM SuperEnduro World Championship, Prestige Class runda III:
1.Taddy Blazusiak (KTM)
2. David Knight (Sherco)
3. Alfredo Gomez (Husqvarna)
 

Klasyfikacja generalna po trzech rundach Prestige Class FIM SuperEnduro World Championship:
1.Taddy Blazusiak (KTM) 165 pkt
2. David Knight (Sherco) 146 pkt.
3. Alfredo Gomez (Husqvarna) 120 pkt.
4. Jonny Walker (KTM) 112 pkt.
5. Daniel Gibert (Husaberg) 109 pkt.
 

źródło: Orlen Team

fot. enduro21.com

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności