20.05.2015

INAUGURACJA SEZONU TRIALOWEGO W NOWYM TARGU

20.05.2015
 

W miniony weekend w Nowym Targu zainaugurowany został sezon trialowy 2015. Organizatorem pierwszych dwóch rund Mistrzostw Polski Trial, Pucharu Polski Trial i Classic Trial był AMK "Gorce." Na zawody licznie stawiła się cała trialowa śmietanka, a zarazem pasjonaci trialu, którzy przez dwa dni dzielnie walczyli o pierwsze punkty w tym sezonie.  
 

Zawody odbyły się na torze treningowym AMK Gorce w magicznej scenerii nad Dunajcem i przyciągnęły blisko siedemdziesięciu zawodników. Organizatorzy przygotowali pętlę składającą się z 10 odcinków jazdy obserwowanej, którą należało przejechać trzykrotnie w ciągu pięciu godzin.
 

W Mistrzostwach Polski w grupie A niepokonanym zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień zawodów był Gabriel Marcinów, wielokrotny Mistrz Polski,  który zakończył zmagania z sumą tylko ośmiu punktów karnych na swoim koncie. Na drugim miejscu uplasował się Łukaszczyk Michał (21 pkt.), a tuż za nim Łukaszczyk Jakub, który  przegrał z bratem zaledwie jednym punktem.
 

W grupie B najlepszym okazał się prezes AMK "Gorce" Rafał Luberda, który również brał udział w zawodach reprezentując klub organizatora. Drugi na podium stanął Tomasz Hajduk (SMOK Kraków), a trzeci był Krzysztof Martyna (SMOK Kraków).

W grupie C natomiast doskonale pojechał Piotr Ryncarz (KKCiM Smok Kraków), który wygrał obydwie eliminacje. Drugie miejsce zajął natomiast Tomasz Siaśkiewicz (AMK Gorce), a trzeci puchar trafił w ręce Józefa Buczka (MKS Trial Ochotnica).
 

Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Grzegorz Watycha, który po zakończonych zawodach wręczał zwycięzcom puchary oraz nagrody w poszczególnych kategoriach.
 

Zarówno nastroje, jak i pogoda sprzyjały zawodnikom, którzy w iście rodzinnej atmosferze popisywali się swoim kunsztem. Zawody trialowe są specyficzną dyscypliną ponieważ przedział wiekowy jest praktycznie nieograniczony i waha się od kilkunastu do nawet siedemdziesięciu lat.  Miło patrzeć, gdy widzi się kilkulatków stawiających pierwsze kroki na małych trialówkach, a obok nich ich ojców i dziadków, którzy uczą swoje pociechy. Z tego właśnie powodu na zawodach trialowych panuje tak wspaniała atmosfera!
 

Wypowiedzi kilku zawodników:

Ryncarz Piotr: "Jeżdżę od 89 roku z przerwą 10-letnią, bo urodziły się chłopaki i musieliśmy poświęcić czas na ich wychowanie.." A chłopcy od kiedy jeżdżą? -To mój trzeci sezon.. - chwali się Krzysiek. - A mój pierwszy - wtrąca Paweł  - No nieźle, a jak wyniki? - "Paweł dzisiaj jest drugi, wczoraj był pierwszy, a Krzysiek wczoraj był szósty w klasie otwartej, gdzie rywalizuje z tymi najstarszymi..., a dzisiaj zajął sensacyjne trzecie miejsce. Mnie  udało się wygrać obydwie rundy, a startowałem w grupie C w Seniorach". - A co mama robi w tym czasie gdy jesteście na zawodach? - "Mama trzyma kciuki za nas  i opiekuje się psem..." - odpowiadają z uśmiechem chłopcy
 

Łukaszczyk Jakub: "Zawody nie były ciężkie ale wymagały precyzji... było też gdzie nadrobić. Ogólnie fajnie. A miejsce, które zająłem? Trzecie... brat mnie prześcignął... No tym razem mu się udało. A Gabrysia pasowałoby pokonać kiedyś ....Weźmiemy się za intensywne za treningi i zobaczymy?
 

Gabriel Marcinów: "Jak oceniam te pierwsze rundy? Super, bardzo jestem zadowolony choć muszę powiedzieć, że dla mnie był to mega łatwy rajd, no i trochę mało widowiskowy... a jechaliśmy w sumie o głupi błąd... była walka taka urwałbym taśmę czy zrzucił strzałkę i już po zawodach.  Tu nieraz były fajne zawody , jest tu parę takich ciekawych elementów ale tym razem je ominęli jakoś... brakło takich odcinków z pazurem,  pod publikę, żeby gazu coś dać... no ale jedzie się wszystko, co ułożą trzeba jechać i już... Ale zadowolony jestem bardzo, jest przecież pierwsze miejsce!" Bracia pewnie znowu czują niedosyt?  "Tak, oni się tną między sobą". A jak oceniasz organizację? "Tutaj zawsze mi się wydaje, że jest OK! I w  biurze i poza biurem i Sędziowie w porządku.." Zdradź nam,  jakie masz plany na ten sezon? "Na pewno Mistrzostwa Polski wszystkie rundy i z dwie, trzy rundy Mistrzostw Czech, bo poziom tam jest wyższy niż u nas, no i jadę się tam podszkolić... a treningowo również jakieś cross country". Zatem trzymamy za Ciebie kciuki również poza granicami naszego kraju!
 

Kolejne rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Classic Trialu już 13 i 14 czerwca w Krzeszowicach. Zapraszamy!
 

WYNIKI MISTRZOSTWA POLSKI TRIAL:

Grupa A:

 1. #1 Gabriel Marcinów, Silesia Bytom
 2. #2 Łukaszczyk Michał,  AMK Nowy Targ
 3. #3 Łukaszczyk Jakub, AMK Nowy Targ
   

Grupa B:

 1. #46 Luberda Rafał AMK Nowy Targ
 2. #5 Hajduk Tomasz KKCiM Smok Kraków
 3. #4 Martyna Krzysztof KKCiM Smok Kraków
   

Grupa C:

 1. #8 Ryncarz Piotr KKCiM Smok Kraków
 2. #11 Siaśkiewicz Tomasz AMK Nowy Targ
 3. #42 Buczek Józef MKS Trial Ochotnica
   

Młodziki:

 1. #7 Zborowski Łukasz AMK Nowy Targ
 2. #31 Gąsienica Daniel Jan AMK Nowy Targ
 3. #21 Steskal Maciej AMK Nowy Targ
   

Klasyfikacja Klubowa:

 1. AMK Nowy Targ
 2. Smok Kraków
 3. Silesia Bytom
   

CLASSIC TRIAL:

 1. #101 Serek Piotr MKS Trial Ochotnica
 2. #105 Niewiadomy Franciszek MKS Trial Ochotnica
 3. #102 Kopijka Mirosław KKCiM Smok Kraków
   

PUCHAR POLSKI:

Weteran:

 1. #122 Pawlikowski Marek AMK Nowy Targ
 2. #131 Basaj Andrzej KKCiM Smok Kraków
 3. #132 Janicki Krzysztof Sparta Wrocław
   

Amator:

 1. #129 Boronowski Arkadiusz BKM Bytom
 2. #149 Domin Michał AMK Nowy Targ
 3. #148 Kałuziński Mirosław AMK Nowy Targ
   

Otwarta:

 1. #150 Guroś Krzysztof AMK Nowy Targ
 2. #118 Lenart Zbigniew MKS Trial Ochotnica
 3. #121 Domin Jakub AMK Nowy Targ
   

Maluch:

 1. Ryncarz Paweł KKCiM Smok Kraków
 2. Marusarz Jan AMK Nowy Targ
   

Szczegółowe wyniki: http://www.pzm.pl/trial/trial-wyniki-2015

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności