04.09.2014

INFORMACJE ORGANIZACYJNE RED BULL 111 MEGAWATT!

04.09.2014
 

Najbliższy weekend będzie dla fanów off-roadu na dwóch kółkach nie lada ucztą. Uczestnicy zawodów będą mieli szansę pojeździć w na co dzień niedostępnej lokalizacji - Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie. Wyścig rozegra się na specjalnie na tę okazję zbudowanym torze Hard Enduro. Na liście startowej Red Bull 111 Megawatt znajdzie się blisko 500 zawodników, w tym amatorzy, profesjonaliści i międzynarodowi zawodnicy tacy jak: Taddy Błażusiak, Jonny Walker i Andreas Lettenbichler. Kwalifikacje rozpoczną się w sobotę 6 września o 12:00.
 

Odliczanie do Red Bull 111 Megawatt rozpoczęte! Do kwalifikacji, które odbędą się w najbliższą sobotę o 12:00 zostały już tylko 2 dni. Kwalifikacje będą rozgrywane w formie dwóch pojedynczych przejazdów, na czas, na kilkukilometrowym odcinku. Wynik lepszego przejazdu w eliminacjach zadecyduje o udziale w niedzielnym wyścigu finałowym.
 

Miejsca na liście startowej wypełniły się błyskawicznie. Prócz Polaków swój udział w zawodach zapowiedzieli riderzy z Belgii, Austrii, Niemiec, Czech a nawet z Australii, Rosji i Meksyku. Uczestnicy będą ścigać się u boku mistrzów Hard Enduro: Tadka Błażusiaka, Andreasa Lettenbichlera oraz Jonny’ego Walkera. Widzowie mogą spodziewać się zaciętej rywalizacji pomiędzy wielokrotnie utytułowanymi riderami. To kolejny dowód na to, że zawody Red Bull 111 Megawatt dostarczą megadawkę emocji!
 

 „Wiem, że trasa będzie bardzo wymagająca i zróżnicowana. Będzie sporo piachu i kamieni, będą zarówno wolniejsze, jak i szybkie sekcje, nawierzchnia łatwa do jazdy nie będzie. Trzeba być dość wszechstronnym zawodnikiem, żeby z dobrym czasem zameldować się na mecie. Z założenia zawsze mam taką samą zasadę, że nie rozglądam się dookoła. Jadę swoje i nie patrzę na rywali. Zobaczymy, jak się uda skończyć, ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Chcę mieć fun z jazdy i dobre wspomnienia z tej imprezy” – komentuje Błażusiak.
 

Wszystkich uczestników łączy ogromna pasja do off-roadu i chęć sprawdzenia się w nietypowych warunkach Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, która po raz pierwszy w historii zamieni się w arenę zmagań Hard Enduro. Jest też o co walczyć. Pięciu najlepszych zawodników może liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe. Nagroda główna to 10 000 PLN i nagrody rzeczowe.
 

Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe. Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań na każdym etapie.
 

Red Bull 111 Megawatt to nie tylko sportowe, ale też i muzyczne emocje! Po sobotnich kwalifikacjach zarówno dla publiczności, jak i uczestników zawodów odbędzie się ognisko i koncerty w ramach projektu Red Bull Tour Bus, gdzie w rockowym klimacie zagrają RusT i Sight to Behold.
 

Red Bull 111 Megawatt – informacje organizacyjne: czyli Wszystko, co powinieneś wiedzieć o imprezie jako zawodnik i jako kibic:
 

HARMONOGRAM ZAWODÓW

sobota, 06.09

12:00 - 18:00    Przejazdy kwalifikacyjne uczestników

18:00 - 22:00    Ognisko i koncert na Red Bull Tour Bus: RusT i Sight to Behold

ok. 19.00          Wyniki kwalifikacji, briefing sportowy przed wyścigiem finałowym

niedziela, 07.09

13:00 - 16:30    Wyścig finałowy (start wspólny)

ok. 15.30          Dekoracja zwycięzców (ok. 30 min po dojeździe 5. zawodnika)

ok. 16.30          Koniec zawodów (koniec czasu na dokończenie przejazdu)

ok 17.00           Przewidywany koniec imprezy

 

Format zawodów
 

Eliminacje (sobota, 6 września, godz: 12:00 - 18:00)

Rozgrywane będą w formie dwóch pojedynczych przejazdów, na czas, na kilkukilometrowym odcinku. Charakterystyka trasy to sekcja cross i sekcja enduro-cross. Zawodnicy będą przejeżdżać trasę dwukrotnie. Czas lepszego z dwóch przejazdów liczy się jako wynik eliminacji. Jeżeli zawodnik nie ukończy żadnego przejazdu w wyznaczonym limicie czasu, nie zostanie dopuszczony do startu w wyścigu finałowym. Wynik eliminacji skutkuje ustawieniem w liniach na starcie wyścigu finałowego.
 

Wyścig finałowy (niedziela, 7 września, godz. 13:00 - 17:00)

Zawodnicy ruszają ze startu wspólnego. Pokonują trasę o długości ok. 45 km – trzy okrążenia po 15 km). Każde okrążenie składa się z trzech kolejnych sekcji: cross, enduro-cross i extreme enduro. Trasa będzie oznaczona. Na trasie są punkty kontrolne (checkpointy). Ominięcie któregokolwiek z punktów skutkuje dyskwalifikacją – zawodnik nie zostaje sklasyfikowany. Zawodnicy zdublowani również nie zostaną sklasyfikowani. Szczegółowe zasady rywalizacji zostaną przedstawione podczas briefingu przez dyrektora sportowego zawodów - Bartosza Obłuckiego.
Gdzie i kiedy potwierdzić udział?
 

 • W Biurze Zawodów, w piątek 5 września, w godz. 16:00–20:00 lub w sobotę, 6 września, w godz. 8:00–12:00. Nie przychodź na ostatnią chwilę, aby uniknąć kolejek.
 • Zabierz ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość. To bardzo ważne, abyśmy mogli dopuścić Cię do startu!
 • Jeśli w dniu zawodów (6.09.14) ukończyłeś 18 lat, przynieś do Biura Zawodów wypełnione przez siebie oświadczenie uczestnika.
 • Jeśli w dniu zawodów (6.09.14) ukończyłeś 16 lat, ale nie jesteś pełnoletni, możesz wziąć udział w zawodach za zgodą swoich opiekunów prawnych. Przynieś do biura zawodów oświadczenie uczestnika podpisane przez tych opiekunów
   

Jakie warunki musi spełnić zawodnik by został dopuszczony do wyścigu?

 • Ubezpieczenie osobowe OC i NNW z tytułu startu w zawodach. Najlepiej jeśli wykupisz je u wybranego ubezpieczyciela, wybierając warunki, które są dla Ciebie najdogodniejsze. Ubezpieczenie będziesz mógł kupić także w Biurze Zawodów, w cenie 30 zł.
 • Sprawny technicznie motocykl, który zostanie poddany standardowej kontroli technicznej. Pamiętaj, że musisz zapewnić sobie paliwo, które starczy Ci na całą rywalizację oraz na ewentualne dolewki (miej ze sobą kanistry) podczas jazdy po 45-kilometrowej trasie.
 • Homologowany kask motocyklowy oraz odzież ochronną (gogle, rękawice, buty) i ochraniacze.
 • Twój stan zdrowia powinien pozwalać Ci na start w zawodach.
   

Świadczenia

W ramach pakietu startowego uczestnicy mogą liczyć, między innymi, na: miejsce campingowe z dostępem do wody, prądu i toalet, posiłek, napoje oraz oficjalne upominki związane z imprezą.
 

O co walczą uczestnicy?

Wszyscy miłośnicy off-roadu będą mogli nie tylko po raz pierwszy pojeździć po Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, ale również zdobyć atrakcyjne trofea. Najlepsi z zawodników mogą liczyć na nagrody finansowe i rzeczowe.
 

Nagrody dla zawodników z miejsc: 1.-5.

1. miejsce – 10 000 PLN plus nagrody rzeczowe

2. miejsce – 7 000 PLN plus nagrody rzeczowe

3. miejsce – 5 000 PLN plus nagrody rzeczowe

4. miejsce – 2 000 PLN plus kask Airoh i buty Fox

5. miejsce – 1 000 PLN plus kask Airoh


Informacje dla kibiców

Red Bull 111 Megawatt to niezwykły sprawdzian umiejętności i hartu ducha. Nie bez znaczenia będzie zatem doping fanów off-road‘owych zmagań. Wstęp dla widzów jest bezpłatny. Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe (widoczne na mapce). Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań od początku do końca. Uprzedzamy, że teren zawodów jest surowym terenem kopalni, którego powierzchnia jest nierówna i miejscami grząska. Dlatego sugerujemy przygotować się na trudne warunki i zabrać ze sobą odpowiednią odzież i obuwie.


O terenie zawodów Red Bull 111 Megawatt

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, należąca do Grupy Kapitałowej PGE, to wyjątkowe miejsce – odkrywkowy typ wydobycia kształtuje krajobraz, który można podziwiać z kilku punktów widokowych. Elektrownia znajdująca się na terenie kopalni jest największym na świecie obiektem tego typu! Na co dzień pracuje w niej prawie 3,5 tys. osób. Niezwykłe bogactwo natury Bełchatowa to aktualnie najtańsze paliwo energetyczne w Polsce. Dzięki wydarzeniu Red Bull 111 Megawatt miejsce to jest jeszcze bardziej energetyzujące!
 

SZCZEGÓŁY LOKALIZACYJNE:

Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, ul. 9/7 Boczna, 97-410 Kleszczów. Koordynaty GPS: 51.222807,19.323763

Więcej informacji o zawodach na: www.redbull111megawatt.pl

fot. Tomasz Gola, Mihai Stetcu, Garth Milan_Red Bull Content Pool

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności