07.10.2013

INTERNATIONAL SIX DAYS ENDURO 2013 OFICJALNIE UZNAJE SIĘ ZA ZAKOŃCZONE

06.10.2013

Kolejny International Six Days Enduro 2013 - najsłynniejszy na świecie motocyklowy rajd Enduro przeszedł już do historii.  W  ostatni tydzień byliśmy świadkami emocjonującej walki zawodników z całego świata. Motocykliści przez pięć dni zmagali się z terenem, własnymi słabościami i z rywalami na trasach wytyczonych głównie po bezdrożach malowniczej włoskiej Sardynii. Natomiast w ostatni dzień odbył się wyścig motocrossowy. Polskę reprezentowali młodzi ale doświadczeni zawodnicy startujący w klasie Junior World Trophy.

Na piętnaście drużyn startujących w tej Klasie Polacy zajęli drużynowo 10. Miejsce. Klasę Junior zdominowali  i Francuzi, kolejne miejsca zajęły zespoły Włoch, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Szwecji, które stoczyły pomiędzy sobą ostrą walkę o drugie i trzecie miejsce na podium. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył francuz Loic Larrieu, drugie miejsce zajął Jamie McCanney z USA, a trzecie Giacomo Redondi z Włoch.  Polacy natomiast uplasowali się odpowiednio na miejscu 25. Adam Tomiczek  (12 miejsce  w Klasie E1), dwie pozycje niżej czyli miejsce  27 zajął Paweł Szymkowski (12 miejsce  w Klasie E2), Rafał Bracik ostatecznie zajął  41. pozycję (21 miejsce w Klasie E1), a Jakub Kucharski był 48. (22 miejsce w Klasie E1).

W klasyfikacji zespołów klubowych Club & Team nasz reprezentant CKM Devil (w składzie Błażej Gazda, Damian Magierowski i Robert Frydrych) uplasował się na 32 miejscu na 139 ekip klubowych. W tej Klasie prym wiodły zespoły włoskie i amerykańskie, które zajęły sześć pierwszych miejsc. Pierwsze miejsce zajął Klub Treviglio, przed amerykańskim Wellard i kolejnym włoskim zespołem La Marca Trevigiana. W klasyfikacji indywidualnej na 338 zawodników, Polacy zajęli następujące miejsca: Damian Magierowski 116, Błażej Gazda 122, Robert Frydrych 152.

W głównej klasyfikacji zespołów narodowych FIM World Trophy niepokonani od samego początku byli Francuzi, drugie miejsce zajęły Stany Zjednoczone, a trzecie Włosi.

W Klasie Kobiet - FIM Women’s World Trophy wystartowało w sumie sześć zespołów. Pierwsze miejsce zajęła Australia, na drugim uplasowała się Szwecja, a trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Francji.