15.03.2014

ITALIAN BAJA: PECH A ZARAZEM SZCZĘŚCIE W POLSKIEJ EKIPIE

15.03.2014
 

W drugim dniu Italian Baja kierowcy mieli do pokonania pięć odcinków specjalnych. Trzykrotnie przemierzali tę samą trasę o długości 44,08 km, a dwa razy rywalizowali na niespełna 19-kilometrowym oesie. Ponownie świetnie spisywali się Marek Dąbrowski z Jackiem Czachorem, Martin Kaczmarski, Jakub Przygoński oraz Łukasz Łaskawiec. Niestety z powodu awarii skrzyni biegów z rajdu musiał wycofać się m.in Adam Małysz. 
 

Na kierowców na sobotnich trasach czekały nie tylko szybkie, techniczne fragmenty, z których znana jest Italian Baja, ale również koryta rzeczne wypełnione po brzegi wodą, które należało pokonywać z dużą ostrożnością. Po wygranym prologu Marek Dąbrowski i Jacek Czachor ponownie okazali się najlepsi na trzecim oesie. W pozostałych próbach ustępowali już jednak miejsca takim rywalom jak Yazeed Alrajhi, czy Boris Gadasin. To właśnie Rosjanin jest aktualnie liderem włoskiego rajdu, jednak od drugiego Saudyjczyka i polskiej Toyoty dzieli go tylko nieco ponad 20 sekund.
 

Czwarte miejsce zajmuje już z nieco większą stratą Martin Kaczmarski, który wszystkie pięć sobotnich prób pokonał uzyskując czasy zbliżone do ścisłej czołówki. Piotr Beaupre i Jacek Lisicki niezmiennie zajmują miejsce w pierwszej części drugiej „dziesiątki” i w klasyfikacji zajmują lokatę nr 13.
 

W stawce motocykli odwołano w sobotę jeden z odcinków specjalnych. W przeciwieństwie do samochodów jednoślady oraz quadowcy tylko raz pokonali trasę długości 44 km, za to na krótszy odcinek wyjeżdżali aż trzykrotnie. Jakub Przygoński był regularny jak metronom, niezmiennie  meldując się na kolejnych punktach pomiaru czasu na trzecim miejscu. Podobnie dobrze wypadł Łukasz Łaskawiec, który w „generalce” quadów także utrzymał pozycję numer trzy, a pierwszą w swojej klasie!
 

Niestety z kolejnego etapu musiał wycofać się Adrian Bernat, który po ostrej wywrotce złamał rękę oraz Maciek Albinowski, który z powodów technicznych przerwał rajd.
 

A tak podsumował sobotni etap Łukasz Łaskawiec:"Bardzo męczący dzień juz za mną. Dwa pierwsze OSy przebiegły spokojnie. W strefie serwisowej nie było wiele pracy. Jednak po przerwie, na starcie do 3 OSu dowiedziałem sie ze musimy czekać - start jest wstrzymany ma skutek wypadku jednego z motocyklistów. Czekaliśmy około godziny, potem wszyscy ruszyliśmy bez mierzonego czasu. Pech chciał, ze podczas tego przejazdu.... zakopałem sie w korycie rzeki. Bawiłem sie tam około 5 minut co nie było fajne, bo stałem po kolana w lodowatej wodzie ! Byłem wściekły ! Teraz juz odpoczywam, jutro startuje o 10.45. Mam pierwsze miejsce w klasie i nie zamierzam jutro zwalniać. Trzymajcie sie ! Dzięki za doping!"
 

Niewielkie różnice pomiędzy czołowymi zawodnikami w stawce samochodów pokazują, że kwestia zwycięstwa pozostanie otwarta prawdopodobnie do ostatniego, dziesiątego oesu.
 

Klasyfikacja generalna po sześciu odcinkach specjalnych:
 

Samochody
1.  Boris Gadasin (RUS) 1:57.55
2. Yazeed Alrajhi (KSA) +0.21
3. Marek Dąbrowski (POL) +0.24
4. Martin Kaczmarski (POL) +1.27

13. Piotr Beaupre (POL) +9.18
22. Edgar Łukasiewicz (POL) +32.07
26. Tomasz Czerniak (POL) +37.47
RET - Adam Małysz (POL)
 

Motocykle
1. Vanni Cominotto (ITA) 1:11.22
2. Alessandro Ruoso (ITA) +2.22
3. Jakub Przygoński (POL) +3.28

10. Krzysztof Jarmuż (POL) +13.09
14. Sebastian Kałużny (POL) +18.12
17. Przemysław Pawłowski (POL) +27.53
19. Artur Błański (POL) +34.17
 

Quady - generalka
1. Stefano Biscontin (ITA) 1:20.51
2. Simone Toro (ITA) +1.27
3. Łukasz Łaskawiec +1.46
4. Kamil Wiśniewski (POL) +3.30
5. Arkadiusz Bernat (POL) +4.54
6. Piotr Serbista (POL) +6.25

9. Jarosław Kalinowski (POL) +8.02
11. Zbigniew Zych (POL) +8.58
22. Maciej Albinowski (POL) +4:12.43
RET - Adrian Bernat (POL)
 

fot. Orlen Team, Przygonski.com

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności