20.09.2017

JAZDA NA 111 PROCENT! 25-MINUTOWY DOKUMENT Z RED BULL 111 MEGAWATT!

W odbywających się w dniach 9-10 września zawodach Red Bull 111 Megawatt niemal tysiąc uczestników dało z siebie wszystko. Piekielnie trudne podjazdy, naturalne i sztuczne przeszkody, zwroty akcji i niesamowita walka o zwycięstwo do ostatnich metrów złożyły się na niezapomniane widowisko, o którym głośno w całym motorsportowym świecie. Liczącą 90 kilometrów trasę, która wiodła przez teren Kopalni PGE, zdołało pokonać w regulaminowym czasie ostatecznie tylko 25 zawodników! Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w 26-minutowym filmie, który jest dostępny na bezpłatnej platformie Red Bull TV pod adresem http://win.gs/dokumentRedBull111Megawatt. W roli reportera i przewodnika po zawodach wystąpił sam Taddy Błażusiak – pomysłodawca i gospodarz zawodów Red Bull 111 Megawatt.

 

 

W dniach 9-10 września w oddalonym o ok. 70 km od Łodzi Kleszczowie odbywały się największe zawody motocyklowego enduro w Europie Środkowo-Wschodniej. Idealne warunki pogodowe zapowiadały zaciętą rywalizację, co zachęciło aż 35 tysięcy kibiców do przybycia na teren Kopalni PGE i oglądania w akcji niemal tysiąca uczestników. Wilgotny piasek nie tworzył tumanów kurzu, stwarzając dobre warunki do ścigania na motocyklach, ale dla wielu zawodników wymagające przeszkody na trasie, w tym niesamowicie strome podjazdy, okazały się zbyt trudne do pokonania.

 

Zadaniem pięciuset uczestników finałowego wyścigu było trzykrotne pokonanie 30-kilometrowej trasy. Riderzy ścigali się po piaszczystym terenie, wjeżdżali do głębi pokopalnianej dziury, pokonywali strome podjazdy i wciągali swoje maszyny na masywne zbocza. W wyścigu było kilka kluczowych momentów – wśród nich problemy techniczne Wade’a Younga czy emocjonujący, końcowy pościg Mario Romana za Jonny’m Walkerem.

 

 

Wszystko to można zobaczyć w obszernym, 26-minutowym materiale, który jest już dostępny na platformie Red Bull TV (www.redbull.tv). Co więcej, o przebiegu rywalizacji i atmosferze imprezy w Kleszczowie opowiada sam Tadek Błażusiak. Najlepszy zawodnik w historii enduro, którego numerem „111” sygnowana jest impreza w Kopalni PGE, w tym roku wcielił się w rolę reportera Red Bull TV.

 

Wideo dostępne jest  na Red Bull TV pod linkiem: http://win.gs/dokumentRedBull111Megawatt.

 

Galeria zdjęć z kwalifikacji cz.1:http://pozadrogami.pl/news/red-bull-111-megawatt-kwalifikacje-galeria-zdjec-cz1

 

Galeria zdjęć z kwalifikacji cz.2: http://pozadrogami.pl/news/red-bull-111-megawatt-kwalifikacje-galeria-zdjec-cz-2

 

Galeria zdjęć z wyścigu głównego:http://pozadrogami.pl/news/red-bull-111-megawatt-wyscig-glowny-galeria-zdjec

 

fot. Bartosz Woliński, Tomek Gola,  Pozadrogami.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności