31.03.2016

JUŻ W TEN WEEKEND RAJDOWE EMOCJE PODCZAS CARMONT BAJA DRAWSKO

31.03.2016
 

106 załóg zgłosiło się do rajdu Carmont Baja Drawsko, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia w Drawsku Pomorskim. Drawski rajd otwiera tegoroczny cykl rajdów baja. Na starcie rajdu zobaczymy  nie tylko polskich utalentowanych kierowców, ale również pojawią się zagraniczni kierowcy.
 

Ciekawostką jest, że oprócz samochodów terenowych, motocykli i pojazdów UTV zobaczymy również czeskie ciężarówki. To właśnie one wzbudzają ogromne zainteresowanie podczas każdego rajdu.
 

Kibice rajdu w ciągu dwóch dni, czyli w piątek i sobotę mogą odwiedzać miasteczko rajdowe w Drawsku Pomorskim przy ul. Prusa, gdzie będą mogli zobaczyć pracę zespołów serwisowych, a także zrobić pamiątkowe zdjęcia ze sportowcami.
 

Pierwsze rajdowe emocje będzie można poczuć podczas piątkowego prologu rajdu, który obędzie się w pobliżu żwirowni w Wolicznie pod Drawskiem Pomorskim. Tam właśnie w piątkowe popołudnie od godz. 15:30 do 18:30 zlokalizowany będzie punkt kibica. Tuż po godz. 15:00 na trasę prologu wyjadą najpierw motocykle, a w dalszej kolejności samochody.
 

Od godz. 18:30 na terenie parku serwisowego będzie trwała ceremonia oficjalnego otwarcia rajdu. Podczas ceremonii zaprezentowani zostaną wszyscy zawodnicy. Poznamy również laureatów konkursu plastycznego dlauczniów. Odbędzie się również procedura losowania pozycji startowych do kolejnego dnia rajdu.
 

W sobotę kierowcy przemierzą odcinki specjalne na poligonie drawskim. W tym dniu kibice mogą wjechać na poligon drawski, gdzie na tzw. ,,zielonej trybunie” będzie punkt kibica. Dojazd do punktu kibica możliwy będzie tzw. ,,droga Słowińską”. Kierowcy będą jeździli na poligonie od godz. 8:30 do godz. 18:30. Po godz. 19:00 poznamy zwycięzców rajdu. Naterenie miasteczka serwisowego odbędzie się ceremonia zakończenia rajdu.
 

Warto zaznaczyć, że w rajdzie wezmą udział dwie dobrze znane mieszkańcom Pojezierza Drawskiego załogi samochodowe. Załoga ZDR RallyTeam – Krzysztof Antończak i Andrzej Mańkowski, która pojedzie nowym pojazdem Nissanem Navarą z numerem 133 oraz Załoga Remigiusz Skrzypczyński i Andrzej Kowalski z numerem 214.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności