25.05.2016

KAGER SUPER RALLY W MORAWICY

25.05.2016
 

Ponad siedemdziesiąt załóg rywalizowało na trasach w podkieleckiej Morawicy w ramach drugiej rundy MoneyWell Investment Kager Super Rally. Startem honorowym rozpoczęto wielkie ściganie, któremu patronował Wójt Gminy Morawica - Pan Marian Buras. Kolejny raz, tuż obok nowoczesnego kompleksu Ośrodka Samorządowego w centrum Morawicy, stanęła kolorowa brama startowa ze znaną już charakterystyczną kostką Super Rally.
 

Bardzo szybka trasa o zmiennych nawierzchniach na odcinku zlokalizowanym na terenie przyszłego lotniska komunikacyjnego w Obicach, dopiero w niedzielę pozwoliła na rozwijanie należnych jej prędkości. Glina zaczęła kleić i rozpoczęła się prawdziwa zabawa. Czołówka zawodników poszczególnych klas, walcząc o cenne sekundy, dostarczała sporo emocji licznie zgromadzonym kibicom. Jedną z atrakcji była tradycyjna hopa w Obicach. Tu, póki co, loty na dwóch i czterech kołach odbywały się jeszcze w poprzek planowanego pasa startowego, ale w kierunku odwróconym niż rok temu, co wydłużyło skoki. Długi łagodny zeskok i odwaga niektórych załóg, owocowała lotami niczym z finlandzkiej rundy WRC!
 

Drugi z odcinków, najbliższy bazie i przejeżdżany jako pierwszy do złudzenia przypominał węgierskie rundy Mistrzostw Europy. Wielohektarowe połacie pól uprawnych z piękną zielenią pofałdowaną wzniesieniami w niedzielnym słońcu przyprawiały widokami o zawrót głowy. Ci, co temat znają  zacierali ręce, bo warunki do rajdowania w Morawicy są wyśmienite. Długie szybkie proste kończące się ciasnymi winklami rozgrzewały tarcze hamulcowe, a kto przestrzelił miał gdzie uciekać w szerokie pola.
 

Wśród motocyklistów prym wiódł Piotr Lasota dojeżdżający z Niemiec i regularnie startujący w serii sygnowanej Super Rally.
 

Tym razem skromniej wyglądała stawka quadów 2x4, a tu rywalizację kolejny już raz zdominował Mirosław Wojnowski, któremu prędkości na Odcinkach Testowych Super Rally mogą pozazdrościć zawodnicy rodem z Portugalii – dominatorzy w rajdach baja.
 

Klasa quadów 4x4, to stawka ponad 20 zawodników i barwna rywalizacja z której obronną ręką wyszedł Maciej Isbrandt z ATV Kotoń i także on zapewnił sobie najwyższy stopień podium w pucharze markowym Can-Am. W Morawicy rozkwitła klasa pojazdów SSV (stara nazwa UTV) w której to na starcie pojawiło się 10 załóg. Na mecie najszybszy był Łukasz Łach, który dodatkowo wygrał rywalizację o Puchar Can-Am. Klasę ciężarówek dzielnie reprezentował Wojciech Bodziony w Unimogu pilotowany przez Mariusza Gwizdowskiego – załoga kolejny raz odebrała nagrodę Fair Play.
 

Konrad Gola z Hubertem Smugą zwyciężyli na swym terenie w klasie Sport do 150 KM, a klasę powyżej wygrał Robert Rożek pilotowany przez Macieja Kulczyckiego. Załoga z pobliskiego Jędrzejowa Daniel Witasik i Michał Poczęty kolejny raz pokazała szybką i skuteczną jazdę zajmując zaszczytne pierwsze miejsce w klasie Super Sport do 150 KM. Najwięcej emocji wzbudzały przejazdy czołówki najszybszych załóg Super Sport pow. 150 KM. Loty na obickiej hopie załogi „Japa Team” Jacek Soboń / Przemysław Markowski należały do najdłuższych, a jednostka napędowa jedynie dwulitrowej Hondy S2000 wygrywała piękne melodie doprowadzając załogę na najwyższy stopień podium.
 

Kto z czołówki powtórzy wynik podczas Rundy nr III MoneyWell Investment Kager Super Rally – Sand Edition przekonamy się już podczas najbliższego starcia w Bukownie 03-05.06.2016! Szczegóły na stronie: www.super-rally.eu
 

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Gmina Morawica,
Gmina Bukowina Tatrzańska, Gmina Kielce, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma
Bania, Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils - Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Knapmotor, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, MercedesAutoCentrum.pl.
 

fot. Łukasz Łazarz

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/%C5%81ukasz-%C5%81azarz-Portfolio-Fotograficzne-417184804996329/photos/?tab=album&album_id=982432121804925

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności