18.12.2013

KOBIETY W II RUNDZIE MISTRZOSTW ŚWIATA SUPERENDURO

18.12.2013
 

W  minioną niedzielę byliśmy świadkami niezapomnianego wydarzenia w łódzkiej Atlas Arenie czyli II rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro. Kibice mogli podziwiać same sławy, a gorący doping towarzyszył wyścigom wszystkich naszych zawodników na czele oczywiście z Tadkiem Błażusiakiem. Podczas tego wspaniałego widowiska byliśmy również świadkami, po raz pierwszy w Polsce, rywalizacji Kobiet!
 

Polskę reprezentowały Anna Wygachiewicz i Natalia Śniada. Ten morderczy dla nich wyścig dał wszystkim zawodniczkom w kość. Największym problemem dla Pań okazała się przeszkoda z kamieni, w których niestety zaliczały upadki i na nim traciły najwięcej cennych sekund. Należy podkreślić, że publiczność gorąco wspierała zawodniczki brawami. Najlepsza okazała się Jane Daniels z Wielkiej Brytanii, tuż za nią na drugiej pozycji uplasowała się Sandra Gomez, a trzecia była Luise Forsley. Wszystkie trzy Panie przejechały sześć okrążeń.  Ania Wygachiewicz, najlepsza z Polek zajęła 6. miejsce, a Natalia Śniada uplasowała się na 8. pozycji przejeżdżając trzy okrążenia. Niestety do Łodzi nie przyjechała Laia Sanz, która intensywnie przygotowuje się już do startu w Dakarze.
 

W trakcie wyścigów rozmawialiśmy z Anią Wygachiewicz:
 

Pozadrogami.pl: Jak forma Aniu?

Anna Wygachiewicz: Forma dobrze ale okazało się, że moje przygotowanie nie jest stu procentowe i nie jest wystarczające żeby wygrać, bo są takie odcinki, jak długi kamienisty i nie tyle, że jest technicznie straszny, co nieprzewidywalny. A ten motocykl, którym jadę mam od czterech dni tj. KTM Freeride 250 R. Wcześniej jeździłam trialówką więc ciężko mi się przestawić, żeby siąść na nim. Od ośmiu lat startuję w trialu, nie mam kanapy i przestawienie się na zasady siąść na zakręcie albo siąść na kamieniach i pchać, to jest coś co wymaga ode mnie skupienia i myślenia, a nie robienia tego bezwiednie. Ale ogólnie same zawody na których jestem pierwszy raz, to już nie są przelewki zawody naprawdę na poziomie Mistrzostw Świata. A błoto jest śliskie, a kamienie są w ogóle jakieś z kosmosu i trzeba się w tym odnaleźć.
 

Pozadrogami.pl: Jesteś trailową zawodniczką, a co sadzisz o SuperEnduro?

Anna Wygachiewicz: Ale w ogóle  bardzo mi się podoba ta cała formuła SuperEnduro, a dziewczyny są świetne. Znaleźć się tu z nimi , nie zabić się i przejechać, to jest dla mnie duże wyróżnienie. Chociaż wiadomo, że mam do siebie wiele uwag i po tym debiucie wiem, że jestem za wolna, nie stosuję zasad enduro i za bardzo celebruję te małe detale, a tak naprawdę powinnam odkręcić gaz i jechać.
 

Pozadrogami.pl: My w każdym razie trzymamy kciuki i życzymy powodzenia, gdyż chcielibyśmy zobaczyć Cię w dalszych rundach.
 

FIM SuperEnduro World Championship, II runda klasa Kobiet:

  1. Jane Daniels 6 okr;
  2. Sandra Gomez 6 okr;
  3. Louise Forsley 6 okr;
  4. Emma Bristow 6 okr;
  5. Maria Franke 6 okr;
  6. Anna Wygachiewicz 3 okr;
  7. Toni Jardine 3 okr;
  8. Natalia Śniady 3 okr.                

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności