10.06.2015

KTO WYGRA W CZARNEM?

10.06.2015
 

Odliczamy już godziny do startu Baja Czarne – trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. Impreza startuje w piątek, ale już teraz można zapoznać się z listami zgłoszeń, mapkami ułatwiającymi dojazd do stref kibiców oraz atrakcjami, jakie czekają podczas imprezy.
 

Do startu w Baja Czarne zgłosiła się cała polska czołówka cross country, ale gościć też będziemy zawodników z zagranicy. Listę ekip, które startować będą w ramach cyklu RMPST, otwiera czesko-polski duet Miroslav Zapletal i Maciej Marton, którzy na swoje auto – H3 Evo VII – przykleją numer 101. Z numerem 102 pojadą aktualni mistrzowie Polski i liderzy tegorocznej klasyfikacji: Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz. Kolejne miejsca przypadły ekipom Piotr Białkowski/Bartosz Momot i Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik. Do rywalizacji w cyklu RMPST przystąpić ma 30 ekip.
 

Wśród pucharowiczów (kategoria przeznaczona głównie dla kierowców bez licencji) najniższy numer – 201 – będzie mieć na aucie ekipa Tomasz Gołka i Filip Gołka (Jeep Wrangler). W tej kategorii na liście zgłoszeń widnieją aż 24 ekipy, co jest tegorocznym rekordem frekwencji. Tyle samo załóg przystąpić ma do rywalizacji na motocyklach, quadach i w pojazdach UTV (Puchar Baja).
 

W piątek, 12 czerwca, o 8.00 otwieramy biuro rajdu (Czarne Człuchowskie, ul. Pomorska 1), zaś o 8.30 rozpoczynamy badania kontrolne (Stacja Kontroli Pojazdów na ul. Leśnej 2). Start honorowy zaplanowaliśmy na godz. 17.00, zaś 40 minut później pierwsi zawodnicy staną na starcie prologu Drawień. Na sobotę zaplanowaliśmy trzykrotny przejazd odcinka specjalnego Poligon Czarne, który liczy 47,4 km. Pierwszy zawodnik powinien startować tu o 8.25, 11.30 i 14.35. Do komunikatu załączyliśmy mapki z przebiegiem odcinków, a także z zaplanowanymi strefami przygotowanymi specjalnie dla kibiców (wraz z trasą dojazdową). Zachęcamy do ich publikacji – ułatwią kibicom bezpieczną obserwację zmagań rajdowców.
 

Dodatkową atrakcją – zarówno dla zawodników, jak i kibiców – będzie prezentacja przyszłorocznej edycji rajdu Africa Eco Race. W spotkaniu wezmą udział m.in. Paweł Molgo, Janusz Jandrowicz oraz Piotr Domownik, którzy z powodzeniem startowali w AER 2015. Początek spotkania 12 czerwca o 20.15.
 

Listy startowe: http://www.gothicrally.pl/bajagothica/lista/

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności