25.09.2013

ŁASKAWIEC PRZED FINAŁOWĄ RUNDĄ MISTRZOSTW EUROPY BAJA

25.09.2013
 

W najbliższy weekend 27 i 28 września 2013 w Portugalii zostanie rozegrana finałowa runda Mistrzostw Europy w Rajdach Baja - Baja TT Idanha-a-Nova. Na starcie w Klasie Q2 zobaczymy czterech polskich quadowców. Liderem po dotychczasowych rundach w generalce quadów jest Łukasz Łaskawiec (113pkt) z przewagą czterech punktów nad kolejnym w tabeli Kamilem Wiśniewskim (109pkt) i Zbigniewem Zych (99pkt), natomiast Tadeusz Wiśniewski (63pkt) zajmuje szóste miejsce.
 

W Klasie Q2 w której wystartują nasi rodacy, Łaskawiec prowadzi z sumą 100pkt. na drugim miejscu Kamil Wiśniewski (98pkt) i Zbigniew Zych (90pkt).
 

Zwycięstwo w zbliżającej się imprezie pozwoli Łaskawcowi na obronę tytułu quadowego Mistrza Europy w rajdach Baja. Pierwsze w karierze Mistrzostwo Europy w quadach Łukasz „Łoker” Łaskawiec wywalczył w 2010 roku. Sukces ten powtarzał przez kolejne dwa lata. Przed finałową rundą zmagań w sezonie 2013 ponownie jest liderem tabeli. Baja TT rozpocznie się w piątek krótkim 8-kilometrowym prologiem, a w sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania dwa oesy o długości odpowiednio 170 i 107 kilometrów.
 

Łukasz Łaskawiec: "Sezon tym razem kończę w Portugalii, na zawodach na które w ubiegłym roku nie musiałem jechać ze względu na sporą przewagę punktową. Portugalska Baja to zawody rozgrywane w ciepłej i słonecznej aurze. Kiedy rajd odbywa się przy suchej nawierzchni na trasie panuje straszny kurz, który praktycznie uniemożliwia wyprzedzanie i to on jest największym problemem zawodników. Trasy są bardzo szybkie, wytyczone w lekko górzystym terenie, w pięknej, malowniczej okolicy. Będę też miał okazję pościgać z niezwykle szybkimi, miejscowymi matadorami. Quad jak zwykle przygotowany na 100%, kilka ostatnich dni spędziłem na testach i treningach, jednak nasza jesienna aura to zupełnie inna bajka... Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i będę mógł się cieszyć z czwartego tytułu Mistrza Europy'.

 

Polacy na liscie startowej w Baja TT Idanha-a-nova:

nr

Zawodnik

 

Klasa

200

Łukasz Łaskawiec

Yamaha Raptor 900

Q2

201

Kamil Wiśniewski

Raptor 700

Q2

202

Zbigniew Zych

Yamaha Raptor 700

Q2

203

Tadeusz Wiśniewski

Can Am 800

Q2

204

Scandola Michelangelo

RF Moto S.R.L TRX 700

Q2

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności