19.04.2016

LICZNE PRZYGODY R-SIX TEAM NA KATARSKIEJ PUSTYNI

19.04.2016
 

- To był prawdziwy pogrom w grupie T2 – podsumował drugi etap rywalizacji Jarek Kazberuk. – Samochody psuły się, miały poważne awarie i wielu faworytów w ogóle nie dojechało do mety. My też nie uniknęliśmy przygód, ale pokonaliśmy wszystkie trudności. Trzeba pochwalić Robina, który świetnie spisywał się dziś za kierownicą – podkreślił Jarek.
 

Po poniedziałkowej rozgrzewce, drugi dzień rywalizacji przyniósł już zdecydowanie trudniejszą nawigację. Błędy skutkowały nie tylko stratami czasowymi, ale również jazdą w nieopisanym przez organizatora terenie. Tak było w przypadku zwycięzcy pierwszego etapu Raula Orlandiniego, czy Emila Khneissera. Obaj faworyci zniszczyli przednie zawieszenie i nie ukończyli etapu.
 

- My też nie uniknęliśmy przygód – przyznał Robin Szustkowski. – Była przebita opona i wymiana koła, było szybkie odkopywanie auta na szczycie wydmy kilka kilometrów przed metą, a także poszukiwanie właściwej trasy. Każda z tych sytuacji zjadła kilka lub kilkanaście minut, ale każda też skończyła się szczęśliwie – podkreślił.
 

Jak przystało na Raptora, samochód R-Six Team miał również okazję porządnie zaryczeć. Stało się tak, kiedy trudów trasy nie przetrwał tłumik. Zawodnicy musieli poczekać kilka minut, zanim pozbierali wszystkie części, ponieważ metal rozgrzał się do tego stopnia, że spowodowałby poparzenia.
 

- Ty był naprawdę bogaty w przeróżne sytuacje dzień. Rywalizację dodatkowo utrudniał piekielny upał, a momentami również wiatr. Gdy odkopywaliśmy samochód musieliśmy założyć gogle, żeby w ogóle coś wiedzieć – powiedział Jarek Kazberuk.
 

W środę na duet R-Six Team czeka najdłuższy odcinek specjalny rajdu. – W grupie T2.1 zajmujemy obecnie czwarte miejsce. Po tych wszystkich przygodach to naprawdę dobry wynik. Ale walczymy o więcej – zapowiedzieli zgodnie obaj kierowcy.
 

info. prasowa

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności