05.09.2015

ŁUKASZ KUROWSKI NAJLEPSZY W KWALIFIKACJACH RED BULL 111 MEGAWATT

05.09.2015
 

Najbardziej wyczekiwany przez wszystkich fanów offroadu w Polsce weekend nareszcie nadszedł! Impreza Red Bull 111 Megawatt po raz drugi zagościła w należącej do Grupy Kapitałowej PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Dziś blisko 800 zawodników mierzyło się w kwalifikacjach. Najlepszy czas uzyskał Polak, Łukasz Kurowski. Do niedzielnego startu zakwalifikowało się 500 uczestników.
 

Dzisiejsze kwalifikacje zostały podzielone na dwie sekcje: motocrossową oraz techniczną sekcję enduro. Zawodnicy startowali kolejno, zgodnie z przydzielonymi numerami startowymi.Łączny czas przejazdu na dwóch trasach kwalifikacyjnych decydował o miejscu w jutrzejszym finale. Łukasz Kurowski zanotował łączny czas przejazdu na poziomie 5:18,85, co uplasowało go na pierwszej pozycji na liście.
 

“Trasa crossowa była wyjątkowo szybka, w mojej 450. kończyły się biegi. Przyczepność i warunki są super, mimo, że jechaliśmy jako jedni z pierwszych. Dawałem z siebie dosłownie wszystko. Podczas próby endurocross na kamieniach nie wjechałem idealnie w linię, ale obyło się bez większych problemów. Bardzo się cieszę, że udało mi się wyprzedzić najlepszych zawodników na świecie. Zobaczymy, jak pójdzie jutro”. - mówił Łukasz Kurowski, 4. w ubiegłorocznych zawodach Red Bull 111 Megawatt
 

Drugie miejsce za Kurowskim zajął Szwed Joakim Ljunggren, z trzecim czasem ukończył kwalifikacje Giacomo Redondi. Pretendent do zwycięstwa w zawodach, Brytyjczyk Jonny Walker, stracił do lidera 8 sekund i ostatecznie w kwalifikacjach był 4.
 

“W tym roku startowałem jako pierwszy, co nieco utrudniło sprawę. Ale mimo to świetnie się bawiłem i czekam na jutrzejszy wyścig. Jutro będzie ciężko, zwłaszcza z taką liczbą zawodników na trasie. Mam tylko nadzieję, że nie będzie tak gorąco jak rok temu!” - podsumował Jonny Walker, 2. podczas pierwszej edycji zawodów.
 

Do niedzielnego startu zakwalifikowały się 3 zawodniczki. Finaliści będą mieli do pokonania 3 okrążenia po piekielnie szybkiej i niezwykle wymagającej 20-kilometrowej trasie. Podczas głównego wyścigu, który wystartuje o godzinie 13:11 zawodnicy będą musieli zmierzyć się z piaszczystymi, stromymi podjazdami, niemal pionowymi zjazdami, wkopanymi oponami, belkami, głazami i całą masą naturalnych przeszkód, o głodnych zaciętej walki rywalach nie wspominając. Na przejechanie trzech kółek każdy z zawodników będzie miał 4 godziny.
 

WYNIKI KWALIFIKACJI - PIERWSZA DZIESIĄTKA:

  1. 101 Łukasz Kurowski POL Yamaha 05:18,9
  2. 8 Joakim Ljunggren SWE KTM 05:20,8
  3. 18 Giacomo Redondi ITA Beta 05:23,4
  4. 22 Jonny Walker    GBR KTM 05:26,1
  5. 89 Alfredo Gomez ESP Husqvarna 05:34,2
  6. 7 David Leonov RUS Husqvarna 05:37,1
  7. 364 Dmitrii Parshin RUS Sherco 05:40,4
  8. 3 Manuel Lettenbichler GER KTM 05:40,4
  9. 2 Graham Jarvis GBR Husqvarna 05:48,8
  10. 23 Andy Noakley GBR KTM 05:57,0

fot. Łukasz Nazdraczew, Kin Marcin

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności