13.03.2014

MNIEJ NIŻ MIESIĄC DO POLAND TROPHY

13.03.2014
 

Niespełna miesiąc pozostał do inauguracji tegorocznego Poland Trophy Dragon Winch Extreme. Pierwsza edycja rajdu rozpocznie się 4 kwietnia, w Bobolicach (woj. zachodniopomorskie).
 

Nowy sezon Poland Trophy Dragon Winch Extreme jest już coraz bliżej. Inauguracja tegorocznego PTDWE odbędzie się w piątek 4 kwietnia. Wtedy to na Rynku w Bobolicach odbędzie się uroczysty start do pierwszej edycji rajdu. Wcześniej na trasie Prologu zostanie ustalona kolejność startu do zawodów.
 

Tak jak zwykle w PTDWE rywalizacja będzie toczyć się w na dwóch etapach, poprzedzonych prologiem. W nocy z piątku na sobotę zostanie rozegrany Etap Noc. Po krótkim odpoczynku zawodnicy wyruszą w sobotę na trasę Etapu Dzień. W trakcie każdego z etapów do pokonania będzie kilka odcinków specjalnych.
 

Trasy wokół Bobolic mają reputację trudnych i wymagających. W tej okolicy odbywał się nie jeden rajd przeprawowy. Na pierwszą edycję Poland Trophy Dragon Winch Extreme przygotowaliśmy bardzo ciekawe i techniczne odcinki specjalne. Nie zabraknie charakterystycznych dla tej okolicy pływających trawników i podmokłych łąk. Będą też elementy górskie – zjazdy, podjazdy, trawersy.
 

W dwóch najcięższych klasach – No Limit i Advance – zawodnicy zmierzą się z prawdziwymi wyzwaniami. Dla klasy Challenge wytyczyliśmy łatwiejsze i bardziej techniczne oesy, na których będzie można bezboleśnie zdobywać doświadczenie w off-roadowej jeździe. Będzie ciekawie, ale nie morderczo.
 

Swój udział w pierwszej edycji PTDWE zapowiedziała już czołówka polskich off-roadowców. Na starcie w Bobolicach w klasie NOL zobaczymy m.in. Artura Owczarka (Black Tank), Marcina Małolepszego (Sam) czy Sławomira Kowalskiego (Grat). Swój udział w klasie Advance zapowiedzieli m.in. Tomasz Zygarlicki (Jeep), Tomasz Nowakowski (Suzuki) i Jacek Szczęch (Nissan Patrol). W klasie Challenge zobaczymy m.in. Bartosza Urbańskiego (Pajero) i Marka Burzmińskiego (Land Rover). Zgłoszenia na pierwszą rundę wciąż jeszcze napływają.
 

- To już ósmy sezon Poland Trophy. W tym roku ruszamy z rajdem w nowe tereny. Pierwsza runda odbędzie się w zachodniopomorskim, na drugą wybieramy się do Rasząga, a kończymy tradycyjnie już w Walimiu. Zapraszamy na pierwszy rajd do Bobolic, przygotowaliśmy tam naprawdę fajne trasy, które na pewno spodobają się zawodnikom. Na pierwszą edycję zapowiada się bardzo mocna obsada, więc będziemy mieli w tym roku ciekawą rywalizację na odcinkach specjalnych – mówi Maciej Rachtan, dyrektor rajdu.
 

Rajd Poland Tropy już po raz czwarty z rzędu odbędzie się we współpracy z Dragon Winch, który jest tytularnym partnerem imprezy. Dragon Winch zapewni nie tylko ciekawe nagrody w postaci wyciągarek i akcesoriów, ale zapewni też wsparcie techniczne w trakcie zawodów. Atrakcyjne nagrody dla najlepszych ufunduje InsaTurbo – producent opon do samochodów 4x4.
 

Patronami medialnymi imprezy są portale Terenowo.pl, Magazyn4x4.pl, Terenwizja, PozaDrogami.pl, Auto-Świat 4x4 oraz sport4x4.com.pl
 

Patronat honorowy nad pierwszą edycją rajdu objął Urząd Miasta i Gminy Bobolice, a także Głos Koszaliński, portal gk24.pl i Radio Koszalin.
 

Organizatorem rajdu jest agencja Euroforum, specjalizująca się w organizacji eventów i imprez, a także działaniach Public Relations. Więcej informacji na stronie www.polandtrophy.pl

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności