31.10.2014

MOTOIRONMAN 2014 - I TRIATHLON MOTOCYKLOWY

31.10.2014
 

W miniony weekend na radomskiej „Koniówce” stawili się śmialkowie chcący zmierzyć się z morderczą trasą pierwszego w historii triathlonu motocyklowego Windoor MotoIronMan Radom 2014.
 

Organizatorzy gościli prawie 50 zawodników, którzy podjęli wyzwanie i dzielnie walczyli na każdym etapie wyścigu. Wśród nich byli nie tylko profesjonalni motocykliści ale także amatorzy. Byliśmy świadkami, jak każdy etap wyścigu (motocykl, rower,bieg) weryfikował umiejętności, wytrzymałość i taktykę zawodnika, co oczywiście przekładało się na klasyfikację, która ulegała dynamicznym zmianom. Tu nie tylko decydowała szybkość na torze off roadowym, moc silnika czy możliwosci zawieszenia ale przede wszystkim kondycyjne przygotowanie zawodnika, umiejętne rozłożenie sił i technika biegu.

Zawodnicy dzielnie walczyli o tytuł pierwszego MotoIronMan, nie straszny był im chłód czy ciemność –w najbardziej prestiżowej kategorii EXTREME MAX ostatni zawodnicy kończyli bieg w zupeżnych ciemnościach.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

  • Extreme Max - Łukasz Kędzierski
  • Extreme - Wojtek Koniuszewski
  • Extreme Junior 125 - Dawid Wilk
  • Extreme Junior.  85 - Wojtek Kucharczyk
  • Extreme Kobiet. -  OLa Kowalik
  • Extreme Master  -  Darek Kowalczyk. Więcej wyników na Motoresults.pl w zakładce Cross country.


MotoIronMan okazał się strzałem w dziesiątkę! Wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc przy organizacji, szczególnie sponsorom i Urzędowi Miasta w Radomiu. Dziękuję również za słowa pochwały i uznania od uczestników, osób towarzyszących i widzów.

Najważniejszym dowodem na to, że impreza była potrzebna i udana jest fakt, że wszyscy uczestnicy zapowiedzieli start w kolejnej edycji która odbędzie się za rok.

Zawody w Radomiu były okazją do wspomnień i spotkania zawodników ze srebrnej drużyny mistrzostw świata enduro w Assen w Holandii którzy 30 lat temu zdobyli tytuły drużynowego wicemistrza świata. W Radomiu zawodnikom kibicowali: Zbigniew Kłujszo (w Assen jechał Simsonem 125), Krzysztof Serwin (Jawa 500) oraz pomysłodawca, organizator radomskich zawodów i startujący w kategorii Extreme Ryszard Augustyn ( w Assen - Jawa 250). Gościem specjalnym zawodów był wielokrotny mistrz Czechosłowacji, Drużynowy Mistrz Świata, doskonały jeździec i przyjaciel polskich zawodników Emil Cunderlik.

Więcej informacji na MotoIronMan.pl Do zobaczenia w październiku 2015 !!!

Ryszard Augustyn
Radomskie Towarzystwo Motocyklowe
 

fot. facebook Agnieszka Smolińska

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności