26.11.2015

NOWE WYZWANIA W 2016, CZYLI ODJAZD NA MAXA W STYLU POLAND TROPHY

26.11.2015
 

Przygotowując kalendarz Imprez spod znaku Poland Trophy na sezon 2015 zastanawiałem się czy uda się wszystko wykonać, plan zakładał 14 Imprez i Rajdów – ambitnie… jeszcze żadna organizacja w tym kraju nie porwała się na taki wynik, przy założeniu, że strujemy z końcem marca, a kończymy sezon z końcem listopada, wyłączając wolne weekendy, w które wypadają świętą, wychodzi, że robimy Imprezę co dwa i pół tygodnia, czyli ostra jazda organizacyjna całego zespołu. Mocny podział obowiązków, każdy odpowiada za swoje zadania i podejmujemy decyzje, że spróbujemy.
 

Efekt widzieliście sami... pełny cykl Przeprawowych Mistrzostw H6 – 3 rundy - pierwsza w Ogrodzieńcu, druga w Wałbrzychu i trzecia w Dzikowcu – ściągamy na każdą rundę miedzy 30-40 załóg z całej Polski i to załóg nie tylko ze ścisłej czołówki przeprawowej, ale też załóg z wielką pasją do ścigania się i osiągania, jak najlepszych wyników. PMH6 to impreza, która na stałe wpisuje się w kalendarz Off Road w naszym Kraju i przypadła do gustu wielu zawodnikom, kompilacja jazdy na kołach i lekkich OS przeprawowych ma wiele entuzjastów. Przy założeniu, że wszystko chodzi, jak w zegarku i trzymamy się harmonogramu, to mamy naprawdę kawał widowiskowego sportu dla kibiców i zawodników.  Właśnie o to chodzi, żeby był to Sport.
 

Do tego cały cykl Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme czyli nasze dziecko, które już w przyszłym sezonie będzie obchodzić 10 lecie i od tej imprezy wszystko się zaczęło. W tym roku 3 edycje : Bobolice, Sokółka i niezmiennie, jako jedyny od początku Walim – do tego Wakacyjna niepowtarzalna impreza PT EXTRA ;-) Powiem tak, to właśnie do tego cyklu mam największy sentyment, to dzięki niej poznałem wspaniałych ludzi, odwiedziłem wspaniałe miejsca i przeżyłem cudowne chwile. W tym roku wprowadziliśmy dużo udogodnień w Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme - to dzięki rozmowom z zawodnikami wróciliśmy do elektronicznego pomiaru czasu, wprowadziliśmy mocniejszy nadzór sędziów, ale także dostosowaliśmy taryfy tak, żeby nie karać tych, którzy walczą do końca i jak dodamy te wszystkie elementy to wychodzi, że da się zrobić naprawdę dobry rajd. Nie wspomnę już o klimacie jaki panuje na PT4x4TE, to niepowtarzalne i dlatego warto robić dla Was PT.
 

Oprócz PMH6 oraz PT4x4TE wprowadziliśmy cykl Mistrzostw Off Road – Czyli już słynny WMOR – Wyczynowe Mistrzostwa Off Road – 2 edycje w Górach Sowich – które firmuję razem z Sewerynem, następnie WsMOR czyli Wschodnie Mistrzostwa Off Road w Sokółce, ZMOR czyli Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road w Bobolicach oraz Kujawsko-pomorskie Mistrzostwa Off Road w Wąbrzeźnie – standardowa „pieczątkówka” wymieszana z OS-ami na czas i skierowana w większej mierze do klasy Wyczyn i Seryjny Wyczyn oraz klas Extreme Mechanik/Elektryk oraz Quad. Założenie tego cyklu, dużo jazdy w dzień, mniej w nocy, skala trudności trasy - lżej niż na PT4x4TE plus oprawa i mamy bardzo fajny rajd skierowany do Wszystkich…zawodników doświadczonych oraz zaczynających zabawę w terenie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Dopełniając wszystkie wcześniej opisane cykle spróbowaliśmy również Turystyki Off-Roadowej tworząc Imprezę łączącą jazdę pojazdami 4x4 z elementami historii. Tak powstał projekt „Śladami Olbrzyma - Tajemnice Gór Sowich” – kawał wspaniałej historii na czterech kołach.
 

Podsumowanie całego sezonu zawsze odbywa się na „Integracji Poland Trophy”, to piękny moment w całym sezonie: wręczanie pucharów w klasyfikacjach Generalnych PMH6 oraz PT4x4TE, zabawa bez „napinki” w terenie i rozmowy do świtu - tak mamy podsumowany cały sezon. Cudownie, że jesteście z nami - to Wy tworzycie niepowtarzalny klimat każdej z Imprez. Dziękuję za uwagi – staram się słuchać Waszych opinii i wprowadzać udogodnienia dla Was.
 

Specjalne podziękowania dla Sponsorów: 4x4TERENOWIEC oraz PENRITE – bez Was nie byłoby tego wszystkiego.  Dziękuję władzom samorządowym, Gminom: Łazy, Bobolice, Walim, Sokółka, Nowa Ruda, Wąbrzeźno. Dziękuję mediom, które publikują informacje prasowe o naszych ciekawych inicjatywach i pokazują co się u nas dzieje: Terenowo.pl, sport4x4.pl, magazyn4x4.pl, pozadrogami.pl, rajdy4x4.pl i wszystkim innym którzy nas wspierają. Ten Sezon to nasz wspólny wysiłek który zaowocował tym, że wszystkie zaplanowane imprezy odbyły się bez przesunięć zgodnie z Harmonogramem Rajdów 2015.
 

W przyszłym sezonie dojdzie kilka ciekawych projektów rajdowych i nie tylko (zloty Patroli czy Suzuki), pojawimy się tam, gdzie już byliśmy, ale też będziemy eksplorować takie miejsca jak: Ełk, Szczecin, Warka  oraz zapraszamy Was wszystkich na niepowtarzalne 10-lecie Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme – Super Challenge – czyli Maraton 6 dniowy, który zrealizujemy na Pomorzu w ostatni tydzień wakacji. Przedstawiamy Wam kalendarz na przyszły rok i jednocześnie informujemy, że Głównym Sponsorem tytularnym Poland Trophy 4x4 Terenowiec Exterme zostaje na następny sezon 2016 krakowska firma 4x4TERENOWIEC - specjalizująca się w sprzedaży i montażu wyciągarek samochodowych, oświetlenia LED i innych akcesoriów Off-Road. Przedstawiciel marek: Superwinch, Powerwinch, Powerlight i Powerline. Miło nam również poinformować, że w sezonie 2016 sponsorem Tytularnym Przeprawowych Mistrzostw PENRITE H6 została firma Automor Sp z o.o. generalny dystrybutor produktów PENRITE.
 

Kalendarz Imprez na rok 2016 wygląda następująco:

 • 06.02 – „OFF-ROAD ICE CHALLENGE”
 • 19.03 – „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6” I RUNDA -  Jura Krakowsko-Częstochowska
 • 01-02.04 – „Kujawsko-Pomorskie Mistrzostwa Off-Road” -  Wąbrzeźno
 • 22-23.04 – „Poland Trophy4X4Terenowiec Extreme” I EDYCJA – Bobolice
 • 06-07.05 - „Śladami Olbrzyma Tajemnice Gór Sowich”
 • 13-14.05 - „Wschodnie Mistrzostwa Off-Road I” -  Sokółka
 • 27-29.05 – „PATROL TROPHY” - Jura Krakowsko-Częstochowska
 • 10-11.06-  „Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road I”  - Walim / Nowa Ruda
 • 24-25.06 - „Poland Trophy4X4Terenowiec Extreme” - II EDYCJA - Sokółka
 • 09.07 - „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6”II RUNDA - Dzikowiec
 • 22-24.07 –„ZLOT SUZUKI” Warka
 • 29-30.07 -  „Wschodnie Mistrzostwa Off-Road II” -  Ełk
 • 05-06.08 –  „Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road I” -  woj.zachodniopomor.
 • 21-26.08–„POLAND TROPHY 4x4 TERENOWIEC - SUPER CHALLENGE” woj.zachodniopomor.
 • 10.09 - „Przeprawowe Mistrzostwa PENRITE H6” III RUNDA - Wałbrzych
 • 23-24.09 - „Poland Trophy4X4Terenowiec Extreme”  III EDYCJA Walim
 • 21-22.10 -„Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road II” -  Bobolice
 • 04-05.11 – „Wyczynowe Mistrzostwa Off-Road I”
 • 19.11 – „Integracja  Poland Trophy”  -  Jura Krakowsko-Częstochowska
   

Bieżące informacje na temat imprez znajdziecie na: www.pt-serwis.pl, https://www.facebook.com/euroforumpolska
 

Pozdrawiam Maciej Rachtan

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności