05.03.2015

NOWY ROZDZIAŁ POLAND TROPHY 4X4 TERENOWIEC EXTREME, CZAS ZACZĄĆ ODLICZANIE DO PIERWSZEJ RUNDY PT 4X4TE!

05.03.2015
 

Sztandarowa impreza organizowana przez Euroforum w sezon 2015 wkracza z nowym Sponsorem Tytularnym – krakowską firmą 4x4 Terenowiec, oferującą m. in. wyciągarki samochodowe i całą gamę innych akcesoriów do Off Roadu. Z racji zmiany, od  tego roku nazwa rajdu, to Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme.
 

Terenowiec będzie również partnerem cyklu pieczątkowych rajdów pod nazwą Wyczynowe, Zachodniopomorskie oraz Wschodnie Mistrzostwa Off Road.  
 

Wspieramy ciekawe inicjatywy organizowane na rynku polskim, zwłaszcza off roadowe, dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Maćkiem Rachtanem podczas organizacji Mistrzostw w 2014, postanowiliśmy pójść krok dalej i sezonie 2015 zostaliśmy partnerem tytularnym Poland Trophy – mówi Jacek Korzeniowski prezes firmy 4z4 Terenowiec Sp. z o.o.  
 

Rajd Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme to impreza trudna i wymagająca. Prawdziwe wyzwania jak zwykle czekają zawodników klasy No Limit oraz Advence. A wszystko to w myśl zasady „Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo!”.
 

Nie zapominano o osobach chcących zadebiutować w tego typu zawodach oraz tych, którzy szukają po prostu dobrej zabawy. Klasa Challenge pozwala wystartować na profesjonalnie wytyczonych OS-ach, bez długich i kosztownych przygotowań. Wystarczą chęci, napęd na cztery koła i wyciągarka. Trasy tegorocznego PT 4x4 Terenowiec Extreme dla klasy Challenge zostaną wytyczone tak, by nie były dla uczestników katorgą.
 

Inauguracja tegorocznego PT 4x4 Terenowiec Extreme odbędzie się w piątek 17 kwietnia na Rynku w Bobolicach w woj. zachodnio-pomorskim. Uroczysty start do pierwszej edycji rajdu, poprzedzi prolog, podczas, którego zostanie ustalona kolejność startu do zawodów.
 

Już tylko półtora miesiąca dzieli nas od spotkania w Bobolicach, gdzie będzie czekać na Was mega ciekawa trasa z odcinkami specjalnymi, które na pewno przywitają Was odpowiednią do klasy skalą trudności. Dla tych załóg, które nie były jeszcze na terenach Bobolic i okolicznych miejscowości; możecie spodziewać się, przepięknych trawersów połączonych z wszelakiej maści bagnami, torfowiskami, nie zabraknie podjazdów, zjazdów i sadzawek wodnych . Tak przepięknego terenu jak Bobolice nie trzeba reklamować , odbywały się tam jedne z najciekawszych rajdów w Polsce, takie jak Magam Trophy czy Bobek Trophy. – mówi Maciej Rachtan z firmy Euroforum, która organizuje Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme.
 

Na PT4x4TE dużo nowości i chyba jedna z ważniejszych - wprowadzono elektroniczny pomiar czasu na OS-ach, co spowoduje liczenie co do sekundy oraz wyeliminuje wszystkie niedomówienia jeżeli chodzi o czas przejazdu na OS-ach. Wprowadzono większy dozór na OS-ach przez Sędziów, przez co postaramy się wyłapywać wszystkie przewinienia i dozorować Os-y na bieżąco.
 

Wprowadziliśmy zmiany w regulaminie dotyczące naliczenia taryf, zapraszam do zapoznania się z tabelą w regulaminie - taryfy i kary, jestem przekonany, że takie naliczanie taryf za przewinienia spowoduje bardziej sportową walkę na OS. – przekonuje Maciej Rachtan.
 

Koleją istotną informacją dotyczącą sezonu 2015 jest nowopowstały adres strony www.pt-serwis.pl, czyli nowy portal skupiający informacje nie tylko z PT4x4TE, ale ze wszystkich imprez i wydarzeń rajdowych, które tworzone są pod egidą Ekipy PT.
 

W 2015 roku odbędą się trzy edycje Poland Trophy 4x4 Terenowiec Extreme. Sezon rozpocznie się w Bobolicach, 17-18 kwietnia 2015. Kolejne rudny zaplanowano na 19-20 czerwca w Sokółce oraz 25-26 września w Walimiu.
 

Organizatorem cyklu imprez jest firma Euroforum, która odpowiada także za rajdy Przeprawowe Mistrzostwa H6, Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off Road, Wschodnie Mistrzostwa Off Road i jest współorganizatorem Wyczynowych Mistrzostw Off Road.
 

Zapraszamy do uczestnictwa i śledzenia informacji dotyczących organizowanych wydarzeń. Wpiszcie tą stronę do ulubionych i przekażcie adres innym www.pt-serwis.pl  
 

fot. Seweryn Panek

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności