22.03.2016

NOWY SEZON H6 ROZPOCZĘTY

22.03.2016
 

I stało się, długo wyczekiwana I runda Przeprawowych Mistrzostw H6 już za nami! Wszystko jak zawsze dopięte było na ostatni, przysłowiowy guzik. Nawet pogoda była, jak na zamówienie. Rano przeszywające zimno, ale w trakcie zawodów pogoda wprost wymarzona na ściganie, choć może niekoniecznie do kąpieli, której nie brakowało!
 

Maciek Rachtan wraz z ekipą przygotowali podobną trasę,  jak w ubiegłym sezonie. Starzy wyjadacze wciągali przeszkody dosłownie nosem, natomiast dla nowicjuszy było to nie lada wyzwanie! Piloci mieli pełne ręce roboty brodząc momentami po pas w wodzie czy też gęstej mazi ciągnąc liny, a kierowcy jak zwykle musieli wykazać się sprytem i dużą czujnością, bo niczego nie można było być pewnym. Zdradliwe trawersy i podjazdy robiły swoje....
 

Jak na H6 przystało na spory sprawdzian wystawieni zostali nie tylko zawodnicy ale i sprzęt, który czasami niestety odmawiał posłuszeństwa. Nie obyło się bez zalanych silników, rolek i pourywanych drążków oraz innych... zdawać by się mogło niepotrzebnych części... I choć samochody chwilami wydawały dość niepokojace dźwięki, to nie powstrzymywało to zawodników od dalszej rywalizacji i walki do ostatnich metrów!
 

W najbardziej wymagającej klasie No Limit najlepsza okazała się załoga Waldemar Cesarz i Krzysztof Szlachta, którzy jako jedyni pokonali aż 10 okrążeń! W klasie Advance triumfowali Łukasz Gembala i Tomasz Szarzec, którym udało się zrobić 12 kółek. Natomiast w najliczniejszej klasie Challenge, w której wystartowało aż 17 ekip zwyciężyli Rafał Noszka i Mariusz Kiszło.
 

Na zmęczonych i przemoczonych zawodników czekało jak zwykle ognisko i wyśmienite jedzonko!
 

Kolejną rundę Przeprawowych Mistrzostw H6 organizatorzy zaplanowali na 09 lipca na off roadowym torze w Dzikowcu!
 

WYNIKI I rundy  Przeprawowych Mistrzostw PENRITE H6:

http://www.pt-serwis.pl/kategorie/wyniki_pmph6

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności