03.01.2013

OGÓLNOPOLSKA TERENOWA INTEGRACJA DLA CHOINKI 2012

Doskonała pogoda, fantastyczne atmosfera, frekwencja, jak na Dakarze i radość dzieci – bezcenna!!! Tak można opisać Ogólnopolską Terenową Integrację  dla Choinki w Zabrzu, która odbyła się 8-ego grudnia 2012 roku na hałdzie w Biskupicach. Śląsk stanął na wysokości zadania.
 

W kilku miastach Polski w ten dzień odbywały się ta sama impreza,  której cel był jeden – zebrać jak najwięcej pieniędzy dla dzieci z domów dziecka, dla których los nie okazał się tak łaskawy, jak być powinien.
 

W Zabrzu zjawiło się 202 samochody, a startujących było aż 120 aut, a raczej ludzi dobrej woli, którym los dzieciaków nie jest obojętny.  Ilość uczestników była imponująca! Wśród nich znani zawodnicy, jak i również  amatorzy, którym przyświecał jeden wspólny cel, przy okazji dobrej zabawy, pomóc dzieciom!
 

Gry i zabawy dla dzieci, kolejka dzieci z wypiekami na twarzy do przejażdżki samochodem terenowym naszego tytularnego  sponsora DRAGON WINCH, a frajdy przy tym co niemiara! No i oczywiście nie zabrakło św. Mikołaja, który przyjechał w imponujący sposób samochodem – choinką! Mikołaj nie przyjechał oczywiście  z pustymi rękoma, a kolejka do Niego była długa, młodsze i starsze, wszystkie dzieci dostały słodycze!
 

Oprócz sponsora tytularnego  DRAGON WINCH, który był także sponsorem nagród sportowych,   nagrody ufundowały min. kluby :
 

KAJMAN, SILESIA PARK, 4X4 KUCYK TEAM, ZMOTA KATOWICE, GEKON OFFROAD TEAM, KOJOT, TRAWERS 4X4, GT BUKÓW, OFF-ROAD 24, 4X4 OFF, OFF ROAD TEAM MYSZKÓW, POLSKIE 4X4, ŚLĄSK4X4 , BEZDROŻA  ORAZ BIG TEAM, który był organizatorem całej imprezy i dostawcą terenu w centralnej części GOP-u , gdzie cała impreza miała miejsce.
 

Nad bezpieczeństwem uczestników i widzów całego przedsięwięcia czuwali lokalna Ochotnicza Straż Pożarna Zabrze, Irmed Pogotowie Ratunkowe Zabrze, Komenda Miejska Policji w Zabrzu oraz Offroad Rescue Team, który zapewnia pomoc medyczną na największych imprezach offroadowych odbywających się w całej Polsce. A jedną z atrakcji imprezy był pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez  OSP Zabrze oraz pokaz ratownictwa medycznego prowadzony przez Offroad Rescue Team. Brawo chłopaki! Z Wami bezpieczniej!

 

I w końcu wystartowali około południa auta ruszyły na trasę. I turystyk i adwenture, były i strome podjazdy i taplanie w błocku, a ponoć miało być zamarznięte….!!! Pieczątek od liku ale spokojnie, bez ciśnienia…. Wszyscy z uśmiechem na ustach!
 

Był również trial oraz wyścig na ¼ mili o zachodzie słońca, który wzbudził chyba najwięcej emocji!
 

W tej imprezie nie liczyli się wygrani, liczył się sam cel! A radości przy tym było co niemiara!
 

Dawno nie było tak pozytywnych emocji na imprezie offroadowej. Trzeba więcej tego typu wydarzeń zwłaszcza, że można przy okazji zrobić wiele dobrego!
 

Wszystkie przedmioty ufundowane przez naszych darczyńców zostaną  zlicytowane przez portal internetowy Allegro. W imieniu dzieci dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przysłużyli się całej akcji zarówno tym, którzy ufundowali przedmioty na licytację, jak i tym którzy poświęcili swój czas i energię oraz dołożyli wszelkich starań w przygotowania i w pomyślny przebieg całego wydarzenia!
 

Dziękujemy wszystkim, którzy brali i biorą jeszcze udział w licytacjach! Liczy się każda złotówka. To tak niewiele, a można zrobić tyle dobrego! No i przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestnikom, bo bez Was to by się nie udało!

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności