12.11.2013

PAWEŁ SZYMKOWSKI NA ZAKOŃCZENIE SEZONU 2013

12.11.2013
 

Na Gali Mistrzów Sportu Motocyklowego sezonu 2013, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie rozmawialiśwy z Pawłem Szymkowskim, zdobywcą wielu tytułów w sezonie 2013: Mistrzem Polski w Enduro, Mistrzem Polski w SuperEnduro oraz Wicemistrzem Świata Juniorów w SuperEnduro i Wicemistrzem Europy Juniorów E2/E3 w Enduro.
 

Pozadrogami.pl: Jesteśmy na gali kończącej motocyklowy sezon 2013 ale jak wiemy Ty już jesteś w trakcie nowego sezonu. Przed Tobą II runda MŚ SuperEnduro czy to Cię nie męczy , że nie masz chwili wytchnienia?

Paweł Szymkowski: Sezon teoretycznie się skończył ale praktycznie sezon cały czas trwa więc staram się jeździć tyle ile podczas tego przysłowiowego sezonu, czyli cały czas na maksa. Jestem bardzo zadowolony, nie wiedziałem, że tak dobrze mi pójdzie. To chyba jeden z moich najlepszych sezonów jak dotychczas, zdobyłem trochę tych osiągnięć, w końcu udało mi się stanąć na pudle w  Mistrzostwach Europy i jest to mega budujące. Teraz jestem w trakcie startowania w halowych Mistrzostwach Świata, no i zobaczymy co będzie dalej. Jak na razie to mój najlepszy sezon.
 

Pozadrogami.pl: Czyli cały czas do przodu. A co sądzisz o Enduro w Polsce, upadnie czy się podniesie?

Paweł Szymkowski: Enduro w Polsce upada już chyba od trzech lat i w sumie z roku na rok mówię, że za rok enduro już nie będzie, a tu znowu jest ….nie może być gorzej, a jest coraz gorzej, coraz mniej zawodników i tak na prawdę nie wiadomo, co będzie dalej.
 

Pozadrogami.pl: Będziesz startować w przyszłym roku w Enduro?

Paweł Szymkowski: Już w zeszłym roku nie chciałem startować ale wystartowałem. Troszeczkę pod presją klubu, bo jednak była ta możliwość, że zdobędziemy klubowego Mistrza Polski w końcu..., no i zdobyliśmy!
 

Pozadrogami.pl: A zmieniłeś klub?

Paweł Szymkowski: Nie klubu nie zmieniłem, jestem wypożyczony tylko do SuperEnduro, a Enduro będę jeździł w CKM Cieszyn nadal ale Mistrzostw Polski nie będę jeździł, tak na 80% nie będę jeździł. Będę jeździł na pewno Mistrzostwa Europy i z tego, co wiem, to  klub  już przyjął tą decyzję do świadomości i będzie mi pomagał w Mistrzostwach Europy.
 

Pozadrogami.pl: Czy SuperEnduro również odpuszczasz?

Paweł Szymkowski: Nie, SuperEnduro będę nadal jeździł w Mistrzostwach Polski, no i słyszałem, że mają też być Mistrzostwa Europy w SuperEnduro, także jeśli by tak było, to byłoby bardzo fajnie.
 

Pozadrogami.pl: Czyli jednak arena międzynarodowa. A powiedz, jak oceniasz swoje szanse w projekcie Orlen Team i czy Twoim celem jest Dakar?

Pawel Szymkowski: Tak moim celem jest Dakar, na pewno chciałbym się dostać do Orlen Teamu, bo w sumie mógłbym się realizować w tym co lubię i co kocham. Szanse? Szanse myślę, ze wszyscy jesteśmy na równym poziomie. To jest totalnie co innego. To nie jest ani Enduro ani Motocross tak, że tam nie bierzemy w ogóle pod uwagę naszych osiągnięć. Trzeba totalnie zmienić punkt widzenia, tryb  jazdy i technikę, bo tam sukces głównie zależy od nawigacji, to jest 70 albo i więcej procent sukcesu w Dakarze czy podobnych rajdach. Dlatego myślę, że cała nasza piątka jest na podobnym poziomie i zobaczymy co będzie dalej.
 

Pozadrogami.pl: A gdzie święta? Wypoczniesz trochę czy cały czas treningi?

Paweł Szymkowski: Nie… wypocznę taki mam zamiar. Chciałbym w końcu pojechać gdzieś na narty. Bo jeździłem kiedyś co roku, a przez ostatnie trzy lata nie byłem nigdzie zagranicą, tak więc planuję gdzieś wyjechać i odpocząć, naładować akumulatory.
 

Pozadrogami.pl: Zatem udanego wypoczynku, a my trzymamy kciuki za SuperEnduro. Powodzenia!

Paweł Szymkowski: Dziękuję…
 

Pozadrogami.pl: Dziękuję za wywiad

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności