20.03.2015

PGE EKSTRALIGA: Z NOWĄ ENERGIĄ W NOWY SEZON

20.03.2015
 

Pierwszy bieg rozgrywek PGE Ekstraligi rozegrany zostanie 5 kwietnia w meczu GKM Grudziądz – Unia Tarnów. Najlepsza żużlowa liga świata w nowy sezon wkracza z energetycznym sponsorem tytularnym, nowym logotypem i jeszcze bardziej atrakcyjnymi transmisjami telewizyjnymi.   
 

17 marca w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zaprezentowany został nowy logotyp rozgrywek, które przez trzy najbliższe sezony będą nosiły nazwę PGE Ekstraliga. Dzięki wykorzystaniu symbolu owalnego toru, na którym ścigają się zawodnicy, znak graficzny nawiązuje do żużlowej dyscypliny. Kolorystyka logo utrzymana jest w barwach korporacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej, największej firmy energetycznej w Polsce, sponsora tytularnego ligi w latach 2015-2017.
 

PGE angażuje się w sponsoring sportu żużlowego ze względu na szacunek dla kibiców i wielką sympatię dla tej dyscypliny.  Umowa sprzyja rozwojowi speedway’a w Polsce, a dla PGE to świetna inwestycja w promocję marki oraz sposób na zwiększenie jej rozpoznawalności – szczególnie na nowych rynkach, czyli na obszarach, na których obecny poziom znajomości marki jest najsłabszy – mówi Marek Woszczyk, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
 

Grupa Kapitałowa PGE traktuje swoją obecność w sporcie żużlowym jako element długoletniej strategii marki. Jednym z celów firmy jest aktywne wykorzystywanie potencjału speedway’a na rzecz rozwoju pozycji rynkowej PGE. Zdaniem Marka Woszczyka żużel jest  dyscypliną, w której Polacy osiągają od lat najwięcej sukcesów na światowych arenach, dzięki czemu ma ona duży potencjał, by stać się narodową dyscypliną Polaków.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu, iż Ekstraliga związała się z tak poważnym sponsorem, który gwarantuje jej stabilizację. Aktualnie trwają prace nad wykorzystaniem wzajemnych potencjałów i popularyzacją marek. Sezon żużlowy w Polsce zapowiada się niezwykle ekscytująco. Zapraszam wszystkich kibiców na stadiony, a tym, którzy nie będą mogli tego uczynić, polecam transmisje z meczów PGE Ekstraligi na platformie nc+ - mówi Wojciech Stępniewski, prezes zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Z wprowadzonych zmian zadowoleni będą również kibice, którzy mecze oglądają w telewizji. Wszystkie spotkania I rundy PGE Ekstraligi będą bowiem transmitowane na żywo w kanale nSport+ HD. Będzie widowiskowo, ponieważ sygnał będzie realizowany przy wykorzystaniu aż 9 kamer. Ta liczba wzrośnie do 13 kamer na meczach rundy finałowej.

 
Tak wygląda plan transmisji meczów inauguracyjnej rundy:

1. runda PGE Ekstraligi - 5 kwietnia 2015 r. (niedziela)

    GKM Grudziądz - Unia Tarnów g. 17.00, live nSport+ HD
    Stal Gorzów - KS Toruń g. 19.30, live nSport+ HD

1. runda PGE Ekstraligi - 6 kwietnia 2015 r. (poniedziałek)

    Betard Sparta Wrocław - SPAR Falubaz Zielona Góra g. 17.00, live nSport+ HD
    PGE Stal Rzeszów - FOGO Unia Leszno g. 19.30, live nSport+ HD
 

W każdej z kolejnych rund PGE Ekstraligi transmitowane będą dwa wybrane mecze.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności