29.04.2016

PRZED NAMI BAJA CARPATHIA 2016

29.04.2016
 

W sobotę wystartuje rajd terenowy Baja Carpathia 2016. Przed nami dwa dni rywalizacji motocykli, quadów i samochodówterenowych na trasach w Stalowej Woli i po bezdrożach, piaskach oraz wyboistych leśnych duktach poligonu wojskowego w Nowej Dębie.
 

Swoje zgłoszenie do rajdu zaliczanego do Rajdowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostwa FIA Strefy Europy Centralnej i Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja przesłało łącznie 83 zawodników z Polski, Czech, Węgier, Danii i Francji.
 

Zawodnicy wyruszą na trasę w sobotę, o godz. 13:30, wprost z parku serwisowego, ulokowanego w centrum Stalowej Woli, na parkingu pod wiaduktem przy ul. 1 Sierpnia. Pierwszego dnia zawodów uczestnicy rajdu zmierzą się z ponad 56-kilometrowym odcinkiem specjalnym Poligon, a na koniec dnia zaprezentują się mieszkańcom Stalowej Woli podczas odcinka medialnego na błoniach nad Sanem.
 

- Odcinek specjalnyw Stalowej Woli to wyjątkowe wydarzenie dla kibicówrajdów terenowych, ale także doskonała okazja dla tych, którzy na co dzień nie interesują się rajdami terenowymi, do poznania tej niezwykle widowiskowej i coraz popularniejszej dyscypliny – przekonujeMarcin Fiejdasz, Dyrektor Baja Carpathia 2016.
 

W niedzielę zawody rozgrywane będą wyłącznie na terenie poligonu, a o wynikach zdecyduje dwukrotnie przejeżdżany 120-kilometrowy odcinek Przyszów.

- Dla kibiców wyznaczone zostały specjalne strefy pozwalające na bezpieczne obserwowanie zawodów. Przypominamy, że wstęp na teren poligonu jest zabronionyi złamanie tego zakazu wiąże się nie tylko z odpowiedzialnością karną, ale przede wszystkim grozi utratą zdrowia i życia. Informacje o miejscach przeznaczonych dla kibiców można znaleźć m.in. na stronie internetowej rajdu – informuje Marcin Fiejdasz.
 

Na metę rajdu, zorganizowaną na terenie parku serwisowego, pierwsi zawodnicy powinni dotrzeć około 14:45. Rajd zakończy uroczyste wręczenie pucharów w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Ceremonia rozpocznie się o 18.
 

HARMONOGRAM RAJDU BAJA CARPATHIA 2016:

 • ETAP 1 – 30 kwietnia 2016
  • Start – 13:30 (Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia)
  • OS-1 Poligon – 14:20 (56,72 km)
  • SERWIS A (Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia) – 15:40
  • OS-2 Stalowa Wola – Błonia – 17:45 (6,19 km)
  • SERWIS B (Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia) – 18:10
    
 • ETAP 2 – 1 maja 2016
  • OS-3 Przyszów – 7:40 (120,70 km)
  • SERWIS C (Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia) – 10:05
  • OS-4 Przyszów – 12:25 (120,70 km)
  • Meta – 14:45 (Stalowa Wola, ul. 1 Sierpnia)
    

Szczegółowe informacje na temat rajdu można znaleźć na stronie internetowej www.bajacarpathia.pl.
 

Sponsorami rajdu Baja Carpathia są: Miasto Stalowa Wola, BorgWarner, Handlopex, Inter Cars, Motointegrator, Motul, Dragon Winch, SKF.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności