06.04.2017

PRZEPRAWOWE MISTRZOSTWA I PUCHAR POLSKI ATV PZM 4x4 TERENOWIEC 2017 NADCHODZĄ!

Już jedynie niecałe trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia kolejnego cyklu najbardziej prestiżowych i najlepiej zorganizowanych imprez quadowych w tej części Europy. Dokładnie 21 kwietnia w późnych godzinach wieczornych Jacek Bujański po raz pierwszy w tym roku uniesie flagę z szachownicą, dając tym samym sygnał rozpoczęcia Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017.

 

Inauguracja tegorocznego sezonu rajdów przeprawowych, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska i Polski Związek Motorowy, nastąpi w bardzo dobrze znanym i uwielbianym przez quadowców ośrodku Natura Park w Bieszczadach. Quadowa śmietanka Polski powróci tam po roku nieobecności. Zmierzy się w tym miejscu  z zupełnie nowymi trasami i przeszkodami natury, okraszonymi w niektórych przypadkach „złośliwością” osób układających ich przebieg. Pewne jest, że nie zabraknie trawersów, które stanowią tak naprawdę kwintesencję górskiego offroadu. Jednakże w górach normą są także silne potoki oraz bagna z charakterystycznym dla tych terenów błotem, które mocno oblepia opony quadów, znacznie zmniejszając tym samym ich przyczepność. Tak naprawdę o ostatecznym charakterze i stopniu trudności trasy zdecyduje pogoda, która jak wszyscy wiemy potrafi być bardzo nieprzewidywalna.

 

Jednak nie z trasą i przeszkodami zawodnicy będą toczyć najbardziej zaciętą walkę. Każdy, kto choć raz brał udział w Przeprawowych Mistrzostwach i Pucharze Polski ATV PZM wie, że na tych rajdach największą walkę toczy się z własnym ciałem, psychiką, ogromną presją czasu i przeciwnościami losu. Na tych rajdach nie wygrywa moc silnika, jego prędkość maksymalna, czy szybkość wyciągarki. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie i zgranie zawodników tworzących zespół. Dlatego zawody te cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem ludzi offroadu oraz firm działających w tej branży. Dzięki temu od narodzin Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski cyklom tym towarzyszą prestiżowe firmy sponsorskie.

 

W sezonie 2017 Sponsorem Tytularnym największych rangą zawodów przeprawowych dla quadów została firma 4x4 Terenowiec Sp. z o.o., która ufundowała tak znakomite nagrody,jak światowej klasy wyciągarki Superwinch, oświetlenie LED PowerLighti liny syntetyczne PowerLine. Z kolei rolę Sponsora Głównego sprawować będzie marka Castrol, którą reprezentować będzie lokalny przedstawiciel – firma ARGE Paliwa Sp. z o.o. Oni również przygotowali wspaniałe nagrody, które z pewnością ucieszą zawodników. W gronie nowych sponsorów znalazł się także polski producent środków czyszczących TenziMUDoff oraz sklep Autoradia.pl – Oficjalny Dystrybutor interkomów FreedConn. Pula nagród zawiera również prezenty od wyłącznego importera opon do quadów i motocykli offroadowych marki Maxxis – sklepu oponyquad.pl, który co roku cieszy nas swoją obecnością na rajdach organizowanych przez ATV Polska oraz PZM.

 

Wśród sponsorów nie zabraknie także polskiego dystrybutora pojazdów BRP/Can-am. W tym roku firma Taurus Sea Power objęła szczególną opieką osoby kochające turystykę quadową. Dla nich właśnie przygotowano oddzielną klasę Can-am Travel, łączącą doskonalenie technik jazdy quadem oraz odkrywanie niezwykle ciekawych miejsc Polski pod opieką lokalnych przewodników.

 

Wszystkim quadowcom, którym sprzęt odmówi z jakiegoś powodu posłuszeństwa, pomoc nieść będzie serwis MOTO-MOTO, który w tym sezonie będzie sprawować opiekę nad Strefą Serwisową. Jeśli natomiast ktoś będzie miał problemy z nawigacją, to o pomoc zwrócić się będzie mógł do przedstawiciela firmy GARMIN. Przed rozpoczęciem rajdu odbędzie się szkolenie z obsługi nawigacji oraz prezentacja najnowszych produktów światowego lidera w produkcji odbiorników GPS.

 

Więcej na: www.atvpolska.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/PSC.ATVPolska

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej. Więcej w Polityce Prywatności